Biržietis įsijautė į „Pašto karvelio“ vaidmenį

Asmen. nuotr.
Serialo „Gaujų karai“ serijų cikle apie „Pašto karvelius“ vaidino ir biržiečiai Mažvydas Pauliukas ir Deividas Malinauskas.
Penktadienį Biržuose vyko serialo „Gaujų karai“, rodomo per TV3 televiziją, filmavimas. Prie senojo Biržų pašto susirinko apie 20 žmonių komanda, dirbusi prie serialo apie Biržų „Pašto karvelių“ gaują. Jame vaidino ir biržiečiai. Gaujos narį įkūnijęs Mažvydas, pasidalino įspūdžiais.

Serijos apie „Pašto karvelius“

Į ketvirtadienį penktą ryto prasidėjusį filmavimą biržiečiai įsijungė kiek vėliau. Serialas „Gaujų karai“ pasakoja apie grupuotes, veikusias visoje Lietuvoje prieš kelis dešimtmečius. O Biržai kūrėjus sudomino kažkada mieste siautusia, ne tik vietiniams, bet ir visai Lietuvai žinoma „Pašto karvelių“ gauja. Šiuo tikslu filmavimo komanda, prodiusuojama Gedimino Duobos atvyko ir į Biržus. Prodiuseris „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad serijos atspindės tam tikrus įvykius, vykusius 90-ųjų banditizmo laikais. O televizijos ekranuose pasakojimus apie „Pašto karvelius“ žiūrovai greičiausiai išvys tik kitų metų pavasarį.

Režisierius dėl Jan Carlo apsigalvojo

Vos porą dienų prieš filmavimą feisbuke, biržiečių grupėje pasirodė skelbimas, kad ieškomi statistai vaikinai filmavimui Biržuose. Į kvietimą atsiliepė ir biržiečiai, vienas iš jų – filmų kūrėjas Mažvydas Pauliukas, labiau žinomas slapyvardžiu Jan Carlo.

-Kai susisiekiau su režisieriumi, man pasakė, kad komanda jau surinkta. Tada parašiau, kad pats domiuosi filmų kūrimu, esu vaidinęs teatre ir kad su manimi susisiektų, jei prireiktų pagelbėti. Ir režisierius staiga apsigalvojo: gerai, ateik. Taip patekau į filmavimą,- kalbėjo Mažvydas.

„Mušė“ kitą aktorių

Paklaustas, kaip spėjo per dieną pasiruošti filmavimui ir kokie buvo reikalavimai, Mažvydas pasakojo:

-Dažniausiai profesionalai paskelbia aktorių atranką būsimam filmavimui prieš labai trumpą laiką. Ruoštis daug nereikėjo, nes kalbėti teko mažai, daugiau vaidinome situacijas. Scenarijuje buvo užduotis ir kitą aktorių primušti,- juokėsi vaikinas.

Mažvydas pasakojo, kad buvo prašyta apsirengti taip, kaip rengdavosi gaujų nariai prieš kelis dešimtmečius: treningus ir odinę striukę. Nors vaikinas kažką panašaus namie dar surado, filmų kūrėjams ne viskas tiko, tad davė savo atsivežtus drabužius, kurie labiau atspindėjo to meto banditų aprangos stilių. Bet Mažvydo „šukuosena“ – skusta galva, kuri jau kurį laiką pakeitė vaikino anksčiau turėtus ilgesnius plaukus – prodiuseriams labai patiko. Mat tais laikais skustagalviai asocijavosi nusikalstamu pasauliu. Kito, ilgesnius plaukus turinčio biržiečio, buvo paprašyta juos paslėpti po kepure.

Vaidinti teatre sunkiau

Jan Carlo anksčiau vaidindavo Biržų „Boriso Dauguviečio“ teatre, tad aktorystės menas jam nesvetimas. Tačiau jau kurį laiką Mažvydas yra pasinėręs į filmų kūrėjo vaidmenį: filmuoja kitus, o pats lieka stovėti kitoje kameros pusėje. Šįkart Mažvydui teko kitoks amplua – prieš kameras reikėjo atsistoti pačiam.

-Kadangi man tai nėra svetima, labai nesijaudinau. Jeigu siužetas reikalautų man rėkti vidury miesto – rėkčiau, tai toks darbas. Nors kameros turi ypatingų galių, dažniausiai žmonės prieš jas susikausto, pasimeta ir negali atsiskleisti. Bet iš pradžių tai yra normalu. O kai pripranta, tada jau nieko nebebijo,- kalbėjo Mažvydas.

Vaikinas sakė, kad vaidinti teatre yra sunkiau, nes veiksmas vyksta tiesiogiai, suklydęs, kadro nepakartosi. O filmuojantis, galima kartoti dublius, kažką iškirpti, sumontuoti ir žiūrovas mato jau galutinį, gerąjį variantą. Bet prisipažino: baimės šiek tiek buvo, juk dirbo su tikrais profesionalais.

Aukšto lygio komanda

Mažvydas sakė, kad įdomiausia buvo stebėti, kaip dirba tikri savo srities žinovai: „Mačiau kaip jie dirbo, rinko medžiagą, tad bus labai įdomu ekrane pamatyti ir patį rezultatą. O jie – aukšto lygio profesionalai: buvo viskam pasiruošę, dirbo greitai ir operatyviai. Iš jų yra labai daug ko pasimokyti.“

Vaikinas pasakojo, kad komandos nariai buvo malonūs ir draugiški, pertraukų metu organizatoriai vaišino užkandžiais, kartu ir pietavo.

Biržiečiai filmavime dalyvavo apie 5 valandas, o filmavimo grupė, darbus pradėjusi nuo ankstaus ryto, išsiskirstė tik vakarop.

Susijusios naujienos