Asmeninio augimo trenerė: „Moterys, leiskite sau gyventi laisvai“

Asmeninio albumo nuotr.
Vienas iš didžiausių trikdžių, užkertantis kelią geresniam ir šviesesniam gyvenimui, anot Andrės, yra pripratimas prie komforto ir baimė imtis permainų. Tačiau pašnekovė sako, kad tiek jos, tiek kitų moterų pavyzdžiai įrodo, jog gyvenimas tikrai pasikeičia į gera, kai pavyksta išgirsti vidinį balsą.
Daugelyje pasaulio šalių gegužės mėnesį švenčiama Motinos diena drąsiai vadinama gražiausia pavasario švente. Ir nors progų parodyti dėmesį savo mamoms ir močiutėms ieškoti nereikia, tačiau dinamiškame pasaulyje kartais labai praverčia priminimas, raudonai pažymėta data kalendoriuje, kad atkreiptume dėmesį į net ir pačius paprasčiausius dalykus. Kaip sako dvasinio tobulėjimo mokytoja, asmeninio augimo ir gyvenimo būdo trenerė Andrė Amiya Pabarčiūtė, svarbu nepamiršti ir to, kad mama pirmiausiai yra moteris. Jau daugybę metų su moterų vidiniu pasauliu ir jų tobulėjimu dirbanti Andrė pasakoja, kaip gali pasikeisti gyvenimas, kai moteris įsiklauso į savo poreikius, nepalieka savęs nuošalėje ir leidžia skleistis moteriškumui bet kokiame amžiuje. Vienas iš jos patarimų daugeliui pasirodys itin sunkiai įgyvendinamas. „Tačiau pabandyti tikrai verta,“ – sako Andrė Amiya Pabarčiūtė.

Šiandieniniame pasaulyje moterys vaidina vis daugiau vaidmenų: jos yra puikios lyderės, karjeros aukštumas pasiekiančios profesionalės, mylinčios mamos, žmonos ir t.t. Kaip Jūs matote moterį šiame besikeičiančiame ir kosminiu greičiu skubančiame pasaulyje?

Moteriai, pagal jos prigimtį, ta įvairovė yra labai natūrali. Joms norisi įvairiai save išreikšti ir daug patirti. Manau, gyvenime tikrai verta pabūti visuose vaidmenyse, kurie tave įkvepia, traukia. Ir stipriuose, ryškiuose ir tyliuose, ramiuose. Tik nebūtinai vienu metu ir iškart. Svarbu aptikti, ar tikrai konkretus pasirinkimas atskleidžia tave labiau, nei sekina. Sąmoningai matyti, kas tikrai tau, unikaliai, šiame gyvenimo etape tinka. Apsižioti didesnį kąsnį nei tavo psichikai, kūnui natūralu, nėra išmintinga. Tuomet gresia nuolatinis nuovargis, išsekimas, net perdegimas. Moterims, su kuriomis man tenka bendrauti, visada patariu pirmiausiai atsiriboti nuo visuomenės diegiamų socialinių idealų ir primesto itin greito ir intensyvaus darbo ritmo, kuriame beveik nėra erdvės ilsėtis. Svarbu plėtoti savo pačios vaizduotę, kūrybinį mąstymą. Siūlomos profesijos, įprasti darbo scenarijai ir sąlygos tikrai neišsemia gausybės galimų variantų kaip reikštis, kokią veiklą ir jos aplinką yra įmanoma susikurti. Jei moteris yra apsupta nestandartiškai ir kūrybiškai mąstančių asmenybių, tai jų įkvėpta ir pati gali rasti tokį savo potencialą, apie kurį net nesapnavo. Moterų bendrystė gali susikurti unikalų veiklos kelią, kuris bus įdomus, dinamiškas ir kintantis.

Skamba radikaliai, bet rekomenduočiau visose gyvenimo srityse, įskaitant veiklą, rinktis tik tai, kas išties džiugina tavo širdį, protą ir kūną. Svarbu visuma, kaip jautiesi dirbdama, ne tik pasiekimai ar pinigai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/