Anksčiau karveliai nešdavo žinią, o dabar – džiaugsmą

V. Leščinskienės nuotr.
Arvydas Kudūkis iš tarptautinių ir šalies parodų ne kartą grįžo namo su apdovanojimu.
„Mėgstamiausias jų patiekalas – batonas“,- taip savo augintinius-veislinius balandžius apibūdina jų šeimininkas, vienas žinomiausių rajono balandininkų Arvydas Kudūkis. Pašnekovas iš Geidžiūnų kaimo pasidžiaugė, kad pagaliau gali sau leisti pailsėti – pieno ūkį perleido sūnui, tad daugiau laiko gali skirti savo kiemo numylėtiniams.

Iš mėgėjų į profesionalus

„Balandžius auginau, kiek pamenu, nuo pat mažų dienų. O mano vaikystė prabėgo Vabalninke, palei Vabalos upelį. Pirmasis balandis buvo kaip tik iš Vabalos patiltės ištrauktas – aš ten atėjau žvejoti ir radau lizdą su išperėtais balandžių jaunikliais. Rastinukus parsinešiau namo ir užauginau“,- pasakojo A. Kudūkis. Kaip auginti balandžius, jis sakė sužinojęs iš knygų.

„Jei dabar balandžiams yra pirkti specialių papildų, tai anksčiau žvyro su moliu sumaišyti pakakdavo“,- sakė jis, profesionalios balandininkystės imtis pradėjęs, kai jau sukūrė šeimą ir atskraustė į žmonos tėviškę, vienkiemį Geidžiūnuose. Dabar A. Kudūkio ūkyje burkuoja įvairių veislių balandžiai, atkeliavę iš Lenkijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių, o ir jis pats žinomas kaip aktyvus „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos“ narys.

„Labai smagu dalyvauti parodose, nes pamatai kažką naujo, susipažįsti su kitais bendraminčiais ir dažniausiai tuščiomis negrįžti, vis ką nors įdomaus parsiveži“,- šypsojosi balandininkas, kurio lentyna linksta nuo apdovanojimų iš šalies ir tarptautinių parodų.

Skaitykite birželio 03 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com