Žengdama į šarvojimo salę susilaužė koją – į teismą gali būti paduoti tiek privatūs verslininkai, tiek savivaldybė

K. Švedarauskaitės nuotr.
Vabalninko šarvojimo salėje vilnietė moteris susilaužė koją. Kas dėl to kaltas – pastato šeimininkė savivaldybė, patalpas šarvojimo reikmėms nuomojantis privatus verslas ar... pačios lankytojos neapdairumas?
Vabalninke, šarvojimo salėje, į paskutinę kelionę išlydint buvusį Vabalninko gimnazijos direktorių Laimutį Štirvydą, nutiko labai nemalonus incidentas – viešnia iš Vilniaus susilaužė koją. Tiek susižalojusi moteris, tiek jos sutuoktinis patalpų nepritaikymu kaltina S. Astrausko Individualią įmonę „Vaizbūnas“, tačiau į teismą, pasak teisininkų, gali būti paduota ir savivaldybė, kuri yra šio statinio savininkė.

Laukia ilgas gydymas ir reabilitacija

Neseniai redakciją pasiekė vilniečio Povilo Stankaus laiškas. Vyras rašo, kad jo sutuoktinė gegužės 17 dieną žengė į šarvojimo salę neįtardama, kad salės grindys dešimčia centimetrų žemiau, neišlaikė lygsvaros ir griūdama sunkiai susižalojo koją. Pasak P. Stankaus, prireikė greitosios, Vilniuje atlikta sudėtinga operacija, ilgam sutrikdyta sveikata, laukia ilgas gydymas ir reabilitacija. Mat dirbti jo žmona geriausiu atveju galės ne anksčiau kaip po pusmečio.

Mano, jog patalpos nesaugios

„Manau, kad tie, kas laidojimo reikmėms nuomoja patalpas, kur daug žmonių ateina, privalėtų pasirūpinti, kad jos būtų saugios. Jei normaliai grindų sutvarkyti nebuvo galima, tai bent jau gal nebuvo sunku kokį nors ženklą pastatyti, kad „grindys žemiau – žiūrėkit po kojomis“. Kiek girdėjau, tose patalpose dažnai žmonės griuvinėja, tačiau tokių skaudžių pasekmių, kaip mano žmona gal iki šiol niekas ir nepatyrė. Susižalojusysis gal ir kaltas, kad neapsižiūrėjo, tačiau dvigubai kaltas tas, kas tokias patalpas nuomoja ir pelnosi apie nieką kitą negalvodamas, tik apie tai, kad klientų būtų kuo daugiau. Jei automobilio vairuotojas privalo atlyginti žalą, padarytą kitam asmeniui, tai kodėl neprivalėtų to padaryti patalpų valdytojas?“,- laiške dėstė P. Stankus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/