Žemės ūkyje per daug godumo – reikia dalintis su gamta

L.Bataitienės nuotr.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius sako, kad žemdirbiai turėtų ne tik auginti, bet ir drąsiau imtis perdirbimo, nes kokybiškų produktų poreikis didėja.
Biržų krašto žemdirbiai darbštūs ir kantrūs. Toks yra ir du dešimtmečius savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriui vadovaujantis Steponas Staškevičius, kuris sako, jog trūksta bendrosios žemės ūkio politikos, tačiau ir ūkininkai neturėtų būti godūs – reikia dalintis su gamta.

Galimybių daugėja

Iš Pasvalio kilęs, po studijų, nuo 1987 metų, veterinarijos gydytoju viename iš Biržų rajono ūkių dirbęs, paskui penkerius metus Pabiržės seniūnijai vadovavęs ir nuo 1999 metų pradėjęs dirbti Žemės ūkio skyriaus vedėju, Steponas Staškevičius tvirtina, kad labiausiai žemės ūkiui reikia aiškios ir nuoseklios žemės ūkio politikos. Jo žodžiais, vedėjo pareigose mažai kūrybos arba galimybių padėti ūkininkaujantiems, nes pagrindinė funkcija – įgyvendinti Vyriausybės politiką, kuri susijusi su žemės ūkiu, melioracija ir kaimo plėtra. „Dabar žemdirbiai turi daug galimybių, o mes jiems tik padedame. Vien Nacionalinė mokėjimo agentūra administruoja apie 60 priemonių, dalį jų kuruoja Žemės ūkio skyrius. Žemės ūkio politika visada buvo sudėtinga – prasidėjus eurointegracijai, vyresnio amžiaus žmonės traukėsi iš žemės ūkio gamybos, paskui prasidėjo skatinimas ūkininkauti. Taip ir iki šiol gyvename nuolatiniais pokyčiais“,- sako S. Staškevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/