B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės Žemės ūkio skyriui reikalingas automobilio, tačiau meras Vytas Jareckas pasiūlė pirkti ne dėvėtą mašiną, bet... keturratį, nors pats greičiausiai tokia technika nesinaudotų.
Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad savivaldybės administracijos specialistai ar patys vadovai darbo reikalais važinėtų arba būtų vežami ne tarnybiniu automobiliu, bet... keturračiu motociklu į posėdžius, susitikimus, renginius. Tada jau Biržus visa Lietuva galėtų drąsiai vadinti nebe turistiniu, bet politinių nesusipratimų miestu. Ir tai ne juokai – pats Biržų rajono meras Vytas Jareckas pasiūlė savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriui pirkti ne automobilį, bet keturratį.

Kodėl dėvėtą?

Savivaldybės taryba pritarė, kad administracijos Žemės ūkio skyrius įsigytų naujesnį, geresnės būklės tarnybinį automobilį. Nors rajono politikai automobilio įsigijimą palaimino, šis klausimas savivaldybės komiteto posėdžiuose sukėlė įvairias diskusijas ir siūlymus. Teritorinio vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto nariai teiravosi, kodėl planuojama įsigyti būtent dėvėtą automobilį.

“Atskaičius PVM, lieka 12 tūkstančių eurų, o už tiek išeina maždaug dešimties metų senumo automobilis. Tai ar negalima pridėti tų kelių tūkstančių ir įsigyti naujesnį, pavyzdžiui, penkerių metų senumo?“- klausė tarybos narys Vilius Trečiokas.

Jam antrino ir kolega Petras Plepys, kurio nuomone, reikėtų pirkti naują, o ne dėvėtą automobilį. Tačiau jiems buvo atsakyta, kad šiuo metu naujam automobiliui įsigyti nėra pinigų. Vicemerė Audronė Garšvaitė, pasiėmusi telefoną, internete ėmė naršyti, koks automobilis „išeina“ už 12 tūkst. eurų. Atradusi tokį, kokį įsigyti Žemės ūkio skyrius ir planuoja, jį parodė šalia sėdėjusiam V. Trečiokui. “Va, žiūrėk, koks gražus“,- moteriškai automobilį kolegai apibūdino A. Garšvaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com