Žemdirbių laukia nauji reikalavimai, kuriuos teks įgyvendinti

Ž. Maniko nuotr.
Ūkininko Ramūno Vėjelio teigimu, vertinti, kokie bus ateinantys metai – dar anksti, pavasaris dar gali pažerti staigmenų.
Biržų rajono ūkiuose prasidėjo pirmieji pavasario darbai. Žemdirbiai jau užveda techniką ir rieda į laukus, tačiau prognozuoti, koks bus derlius, neskuba. Ne mažiau nei pasėliai, rūpi Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimai (GAAB), kuriuos reikia žinoti deklaruojant pasėlius – priimta daug sprendimų, bet ar jie ūkininkams palengvins administracinę naštą?

Rūpi kaip įgyvendinti reikalavimus

Biržų rajone Nemunėlio Radviliškio seniūnijoje ūkininkaujantis Ramūnas Vėjelis deklaruoja 52 hektarus žemės, 12 iš jų – žieminiai pasėliai, likusi dalis bus apsėta vasarinėmis kultūromis: žirniais, miežiais, kviečiais.

Anot R. Vėjelio, kol kas laukai atrodo gražiai, bet kas gali žinoti... Pirmieji laukų tręšimo darbai žemėse atlikti, netrukus prasidės sėja.

„Nenoriu prisišnekėti, kai pasakai, kad viskas gerai, gali viskas apsiversti. Kai baigsis pavasarinė sėja, tuomet bus galima pakalbėti“, – kalbėjo ūkininkas.

Kaip teigia R. Vėjelis, šiuo metu ūkininkams rūpi ne tik pasėlių būklė, bet ir patvirtintas GAAB aprašas, kurį teks įgyvendinti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/