Vyriausybė taupys Savivaldybių biudžeto sąskaita?

V. Jareckas teigia, kad vyriausybė per mažai tariasi su savivalda formuodama šalies biudžetą.

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas susipažinęs su parengtu ir pateiktu svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komitetą, Lietuvos Respublikos finansų ministeriją bei Lietuvos Savivaldybių asociaciją, prašydamas peržiūrėti prognozuojamus 2021 metų savivaldybių biudžetų finansinius rodiklius ir Savivaldybės biudžetui prognozuojamas pajamas padidinti bent iki 2020 metų lygio.

„Labai keista, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu, kada šalis gyvena pandemijoje, mažinami savivaldybių biudžetai. Susidaro įspūdis, kad visos šios „kovidinės“ ekonomikos skatinimo lėšos tebuvo rinkiminis triukas, nes pagal kitų metų biudžetą, mūsų pajamos mažėtų beveik milijonu eurų. Tikimės, kad bus atsižvelgta į savivaldybių pateiktas pastabas ir nebus mažinamos biudžeto pajamos,“ – sakė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Merui susirūpinimą ir nerimą kelia tai, kad Savivaldybėms 2021 metams numatomos prognozuojamos pajamos yra ženkliai mažesnės, nei 2020 metais: visoms savivaldybėms prognozuojamų pajamų suma mažėja 4,3 proc., o Biržų rajono savivaldybės – 5,5 proc., arba 824,0 tūkst. Eur.

Nepaisant to, kad Savivaldybės 2021 metais prognozuojamos pajamos, lyginant su 2020 metais, yra mažinamos, išlaidos 2021 metais didės 260,0 tūkst. Eur. dėl planuojamo minimalios mėnesio algos bei pareiginės algos bazinio dydžio padidinimo.

Savivaldybė įgyvendina nemažai ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų investicijų projektų, prie kurių nuosavų lėšų dalimi turi prisidėti savivaldybė, didžioji dalis projektų bus tęsiama ir 2021 metais. Savivaldybės prisidėjimas prie vykdomų investicijų projektų 2021 metais sudarys daugiau kaip 1,5 mln. Eur. Spėjama, kad savivaldybė investicijų projektams finansuoti kitąmet turės skirti dalį lėšų iš savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų savarankiškosioms funkcijoms finansuoti.

Biržų rajono savivaldybės informacija