Vokai sterilizacijai – ką reikia žinoti?

Sterilizacijos vokai ,maišelis - tai vienkartinio naudojimo priemonė, naudojama kartu su sterilizavimo prietaisu, pavyzdžiui, autoklavu, siekiant saugiai ir veiksmingai sterilizuoti tikslią įrangą, kuri turi būti švari ir neužteršta. Dažniausiai šiuos sterilizavimo maišelius savo įrankiams naudoja odontologai, nagų technikai, tatuiruočių meistrai, kosmetologai ir mokslinių laboratorijų darbuotojai.

Sterilizacijos maišelį sudaro dvi pagrindinės dalys - medicininis popierius ir klijais sujungta plastikinė plėvelė. Daugumoje sterilizavimo maišelių prie angos yra įmontuoti klijai, kad maišelis būtų tinkamai uždarytas ir užklijuotas prieš įdedant į sterilizavimo prietaisą.

Atkreipkite dėmesį, kad ne visi daiktai yra skirti sterilizuoti. Pavyzdžiui, vienkartiniai grožio salono daiktai, įskaitant nagų dildes, neturėtų būti dedami į sterilizavimo maišelį ir sterilizuojami. Norėdami įsitikinti, kad daiktai yra tinkami sterilizuoti, susipažinkite su atskirų gaminių instrukcijomis.

vokai

Kokybiški sterilizacijos vokai iš salonams.eu

Sterilizacijos metodų tipai

Garų autoklavas: Tai labiausiai paplitęs sterilizacijos būdas. Dauguma savaime užsidarančių sterilizavimo paketų yra pralaidūs orui ir leidžia garams prasiskverbti į vidų, kad tinkamai sterilizuotų jūsų įrankius.

Nesotūs cheminiai garai: Tai dar vienas populiarus sterilizacijos būdas, leidžiantis garams nusėsti ant turinio. Garai neturėtų reaguoti su pakavimo medžiaga.

Sausas karštis: Sterilizacijos sausuoju karščiu metodas neturėtų izoliuoti daiktų nuo karščio, o sterilizacijos pakuotės turėtų atlaikyti aukštą sterilizacijos temperatūrą. Atkreipkite dėmesį, kad sterilizavimo maišeliai netinka sterilizacijai sausuoju karščiu, nes popierius ir plastikas nėra pritaikyti tokiai aukštai temperatūrai. Netinkamai naudojant savaime užsidarančius sterilizavimo maišelius, maišeliai išsilydo. Sterilizacijos pakuotė turėtų būti pagaminta iš vienos iš šių medžiagų: popierinių maišelių, aliuminio folijos, polietileno plastikinių vamzdelių arba apvyniotų perforuotų kasečių

Ar sterilizacijos maišelių galiojimas baigiasi?

Sterilizacijos vokus reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, kad sterilizacijos vokai būtų apsaugoti nuo šviesos ir drėgmės. Laikydami sterilizuotus daiktus po to, kai jie buvo paruošti naudoti, laikykite juos atitinkamoje originalioje pakuotėje, kad apsaugotumėte juos nuo kitų paviršių ar daiktų užteršimo. Priklausomai nuo gamintojo, sterilizavimo vokus galima saugiai naudoti nuo dvejų iki penkerių metų nuo gamintojo datos. Kad įsitikintumėte, jog sterilizavimo vokai tinkami naudoti, visada ieškokite galiojimo datos ant dėžutės.

Kaip naudoti sterilizavimo maišelius autoklave?

Sterilizacijos maišelius labai paprasta naudoti. Tiesiog įdėkite daiktą į sterilizacijos maišelį ir uždarykite jį autoklave. Uždarydami įsitikinkite, kad tarp dviejų plastiko sluoksnių prieš įdėdami į autoklavo aparatą nėra oro, nes tai turės įtakos tam, per kiek laiko daiktas bus visiškai sterilizuotas. Daiktų sterilizavimas turėtų trukti tik apie 15 minučių arba vadovaukitės sterilizavimo maišelių gamintojo pateiktomis instrukcijomis. Svarbu laikytis autoklavo instrukcijų ir ant pačių maišelių nustatyti indikatorius, kurie reiškia, kad maišeliai ir jų turinys buvo sterilizuoti.

Ar sterilizavimo maišeliai gali būti perdirbami?

Sterilizavimo maišeliai nėra perdirbami. Sterilizavimo maišeliai paprastai naudojami sterilizuoti daiktams, kurie liečiasi su žmogaus oda ar kūno skysčiais. Tai adatos ir medicininiai įrankiai, taip pat švarių patalpų drabužiai (laboratoriniai chalatai) ir pirštinės. Panašiai kaip ir kitus medicinos reikmenis, juos reikia išmesti, o ne perdirbti. Siekdami užtikrinti atitiktį reikalavimams, laikykitės visų vietinių nurodymų ir taisyklių, susijusių su medicininių atliekų šalinimu.

Užs. 10238