Visos dienos mokykla – vieni moka, kitiems – veltui

Ž. Maniko nuotr.
Biržų Kaštonų mokykloje pradinukai gali būti iki 18 valandos, bet už tai jų tėveliai turi sumokėti. Mokyklos direktorius Dainius Žukauskas sako, kad „nemokamų pietų“ nebūna, nes viskas kainuoja.
Savivaldybės taryba pritarė sprendimui rajono mokyklose įgyvendinti visos dienos mokyklos modelį. Tai reiškia, kad pradinukai mokykloje galėtų pasilikti iki 18 valandos. Beje, tėvams tai kainuotų po 8 eurus per mėnesį. Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla jau nusprendė šią programą taikyti, o kitos mokyklos už popamokines veiklas pinigų neprašys. Tad nenuostabu, kad tėvams kyla kausimas – kur teisybė?

Tėvai dirba, kas prižiūrės vaikus?

Praėjusiame tarybos posėdyje politikai pritarė visos dienos mokyklos modelio įgyvendinimui rajono mokyklose. Pagal šį modelį, pradinių klasių mokiniai po pamokų klasėje galėtų pasilikti iki 18 valandos, o su jais dirbtų mokytoja ir mokytojo padėjėja. Vaikai užsiimtų įvairiomis ugdymo ir laisvalaikio veiklomis, taip pat būtų parūpinamas ir maitinimas.

Toks sprendimo projektas buvo inicijuotas todėl, kad rajone yra daug dirbančių tėvų, kurie neturi galimybių po pamokų pasirūpinti vaikais, kol jie baigs darbą. Tad sumokėti mokyklai 8 eurus per mėnesį ir „nesukti“ galvos dėl vaiko užimtumo iki vakaro, regis, nedidelė kaina. Tačiau kitiems tėveliams pasirodė kitaip.

Galimybė, kainuojanti aštuonis eurus

Į redakciją kreipėsi vieno pradinuko, lankančio Kaštonų mokyklą, mama. Ji sakė apsidžiaugusi galimybe vaiką palikti mokykloje, kol ji su vyru baigs darbą, tik nustebo išgirdusi, kad kitose mokyklose už šias paslaugas mokėti nereikia.

“Tie aštuoni eurai per mėnesį – tikrai nedideli pinigai, juolab, žinant, kiek kainuoja samdyti auklę. Labai džiaugiamės, kad pagaliau nebereikės prašinėti senelių, kad iki vakaro anūkas pas juos galėtų pabūti. Bet sužinojau, kad kitose mokyklose už tai nereikia mokėti, todėl nesupratau – kodėl? Tiesiog įdomu, kaip yra“,- stebėjosi moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/