Virtuali kultūra niūrioje realybėje nesuspindėjo

F. Grunskio nuotr.
Biržų kultūros centro direktorius R. Lesevičius sako, kad kultūriniam gyvenimui didelę įtaką padarė karantinas.
Karantino metu užsivėrė kultūros įstaigų durys, o taip pat nutilo dainos, renginiai ir pasilinksminimai. Netrukus kultūra persikėlė į virtualų pasaulį, tačiau atėjo laikas sugrįžti į realybę. Lietuvių literatūrologas Rimvydas Šilbajoris teigė: „Mene galima susigrąžinti tai, kas laiko tėkmėj niekad nepraeina, būtent pats kūrybinis tikrovės išgyvenimas. Kūrėjo žodis gali apimti amžinybę ir nugalėti praradimą.
Kaip kultūros darbuotojams pavyksta sugrįžti į įprastas darbo vėžes, ar didelis jų užimtumas, „Biržiečių žodžiui“ papasakojo Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius.

Kaip karantiną išgyveno kultūros darbuotojai?

2020 metų kovo 13 dieną Lietuvoje paskelbtas karantinas užvėrė visų kultūros centrų, teatrų, koncertų salių duris. Ne išimtis – ir Biržų kultūros centras. Buvo nutrauktos sutartys, atšaukti koncertai, spektakliai, konkursai, festivaliai, mėgėjų meno kolektyvų repeticijos, sustabdyta visa įprastinė veikla. Kultūros darbuotojai, kaip ir kiekvienas iš mūsų, patyrė nerimą – kiek tai tęsis? Ar dar bus reikalingos mūsų paslaugos? Kaip reikės organizuoti darbą, kaip palaikyti ryšį su lankytojais, bendruomene, mėgėjiškų meno kolektyvų dalyviais. Supratę, jog praeis nemažai laiko, kol galėsime grįžti į įprastinį darbo ritmą, kol susigrąžinsime žiūrovus, kultūros įstaigų lankytojus, buvome priversti organizuoti nuotolinį darbą, be tarpusavio kontakto. Tokia bendravimo patirtis buvo keista, varginanti ir neįprasta. Todėl šiandien sunku suskaičiuoti, kiek renginių karantino metu nepavyko suorganizuoti. Turbūt lengviau pasakyti, kiek renginių įvyko kultūros centre ir kiek skyriuose.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/