Viešai parodė, ką mano apie karantino taisykles

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Tarybos narys, Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos rajono taryboje pirmininkas Tomas Četvergas užvakar socialinių tinklų grupėje pasidalino paveikslėliu, pašiepiančiu karantino reikalavimus.

Prieš dalinantis nesudvejojo

Paveikslėlyje vaizduojami sovietiniai pokariniai pasieniečiai su šautuvais. Greta stovi moteris ryškiai raudona skarele. Virš paveikslėlio užrašas: „Ten šašlykus kepa“. Šis paveikslėlis lygina Lietuvos policininkus su sovietiniais pasieniečiais, kuriems medžioti karantino nesilaikančius žmones padeda skundikai.

Kaip sakė pats T. Četvergas, paveikslėliu pasidalino reaguodamas į žinią, kad policija, tikrindama, ar laikomasi karantino reikalavimų, galės lankytis namuose. „Kaimynai paskųs, ir atvažiuos tikrinti pareigūnai. Aš ne tai, kad nepritariu karantino reikalavimams. Tiesiog toks įspūdis, kad dabar bet kas gali tave paskųsti ir susidoroti“, – sakė T. Četvergas. Jis sakė pats laikysis visų reikalavimų, todėl skundų nebijo.

Kaip žinoma, pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnį, nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas užtraukia baudą.

Paklaustas, ar jo paties netrikdė faktas, kad dalinasi sovietinės stilistikos paveikslėliu, jis pasakė, kad nežino, kokios šalies čia paveikslėlis ir į tai tiesiog nekreipė dėmesio.

Paveikslėlis naudojamas ir kitur

Šis paveikslas naudojamas memams – įvairioms idėjoms iliustruoti. Pavyzdžiui, naudojantis šiuo paveikslėliu socialiniuose tinkluose yra pašiepiamas Jungtinių Amerikos prezidentas Džo Baidenas. Vietoj užrašo apie šašlykus, rašoma: „Jis paskelbė memą prieš Baideną“. Daug kur šis paveikslėlis naudojamas ta pačia paskirtimi, kaip kad pasidalino tarybos narys T. Četvergas – pasišaipyti iš tų, kurie stebi, jog būtų laikomasi karantino reikalavimų.

Dalintis reikia atsakingai

Paprašytas pakomentuoti tokį pasidalinimą Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris teigė: „Kiekvienas žmogus yra laisvas rinktis, kokią informaciją viešinti ar dalintis socialiniuose tinkluose, tačiau tuo pačiu metu jis turi įsivertinti ir tokios informacijos korektiškumą, atitikimą nūdienai ir aktualijas. Tarybos narys, vienaip ar kitaip būdamas valdžios atstovu, turėtų atsakingiau įvertinti šias aplinkybes.“

Deja, šiuo metu Biržų r. savivaldybės taryba neturi etikos komisijos pirmininko, kuris galėtų plačiau pakomentuoti situaciją. Ką tik šias pareigas sutikęs užimti Kęstutis Armonas atsisakė tarybos nario mandato, o jo pavaduotojas liberalas Arūnas Remeika neatsakė.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.