Vėtros padarinių akistatoje gyventojai lieka be pagalbos?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Šeštadienį kilęs vėjas išvartė apie 40 Likėnų parke esančių medžių.
Šeštadienio rytą siautėjo stiprus vėjas, tačiau popietę jis dar sustiprėjo – ne tik virto medžiai, bet ir skraidė šiferio lapai nuo žmonių gyvenamųjų namų. Ekstremalaus vėjo padarinius skubėjo šalinti specialiosios tarnybos, elektrikai, gyventojai. Biržų meteorologijos stoties vyriausiasis stebėtojas Bronius Medinis teigė, kad šeštadienį po pietų vėjo gūsiai siekė 20-23 metrus per sekundę.

Virstantis medis prispaudė automobilį

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Nerijus Gudas informavo, kad kovo 26 dieną ugniagesiai gavo 14, o kovo 27 dieną – 5 iškvietimus likviduoti vėjo sukeltų padarinių. Daugiausia pranešimų sulaukta dėl ant kelio užvirtusių medžių, vienas – dėl ligoninės kieme ant automobilio užvirtusio medžio, taip pat dėl apgadintų elektros laidų.

Biržų ligoninės Greitosios medicinos pagalbos skyrius nukentėjusiųjų nuo siaučiančios stichijos skambučių nesulaukė.

Bene labiausiai vėjo verčiami medžiai niokojo parkus, kuriuose auga spygliuočiai. Likėnų reabilitacijos ligoninės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Grabauskas informavo, kad parke vėjas išvartė apie keturiasdešimt medžių. „Po truputį tvarkome. Kiek medžių parke yra, nežinau. Tačiau netekome tikrai daug medžių. Panašu, kad ėjo vienas gūsis, nes visi suguldyti viena kryptimi. Yra dvi teritorijos, kuriose medžiai išguldyti“,- nurodė K. Grabauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/