Ž. Maniko nuotr.
Pasak Čygo-Kalkio TŪB „Rinkuškiai“ vieno iš vadovų Rimanto Čygo, pernai įmonei pavyko pasiekti geresnių rezultatų nei ankstesniais metais: “Nėra dar taip blogai ir, jeigu nebus blogiau, tai išgyvensime“.
Praėję metai verslininkams buvo ypač sunkūs – karas Ukrainoje, dėl kurio išaugo dujų ir elektros energijos kainos, dalį Lietuvos smulkiojo verslo išstūmė į pražūtį – teko skelbti bankrotą. Nors prieš didžiulę mokesčių naštą stambiosios Biržų rajono įmonės atsilaikė, vienoms savo diržus teko susiveržti mažinant darbuotojų skaičių, o kitoms – atsisakant ir dalies gamybos cechų. Tačiau vietos verslininkai nusiteikę pozityviai – šviesa tunelio gale jau spindi, tad reikia tikėtis, kad situacija pagerės.

Rezultatai geresni nei per pandemiją

Nors išaugusios elektros energijos ir dujų kainos neaplenkė ir Čygo-Kalkio TŪB „Rinkuškiai“, jos vadovas Rimantas Čygas pastebėjo, kad praėję metai finansiškai buvo geresni negu 2021-ieji.

“Padidėjus kainoms, įmonei praeiti metai bent jau buvo geresni negu užpernai, kai buvo pandemija. Sąnaudos pakilo, tada sprendėme, kur galima sutaupyti ir rezultatas išėjo visai neblogas“,- „Biržiečių žodžiui“ komentavo R. Čygas.

Pasak jo, pabrangus elektros ir dujų kainoms, ėmė brangti ir visos žaliavos. “Brango viskas. Tačiau šiandien situacija yra tokia – nėra dar taip blogai ir, jeigu nebus blogiau, tai išgyvensime“,- pozityviai nusiteikęs kalbėjo vienas įmonės savininkų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

 

Susijusios naujienos