At­vers­ti ne­ži­no­mi Bir­žų Paš­to kar­ve­lių pus­la­piai: kaip ta­len­tin­gas būg­ni­nin­kas ap­šva­ri­no sa­vo gru­pės na­rius ir ta­po žy­miau­siu gangs­te­riu

Dailiaus Dargio archyvo nuotr.
Biržų pašto pastatas.

Tęsinys. Pradžia Nr. 95 
(gruodžio 7 d.)

Būtent A. Sadeckui iš Maskvos buvo perduota visa būtiniausia informacija apie muzikantams reikalingos aparatūros vagystę ir jų atsiradimą Rusijos sostinėje.

Galiausiai pašnekovas nenoriai prasitarė, kad prie jaunystės laikų grupės „August Band“ aparatūros vagystės rankas buvo prikišęs toje grupėje būgnais grojęs S. Bareika. „Taip, Sigitas viską žinojo. Sigitas dalyvis. Bet tiek metų praėjo, aš tikrai ant jo nepykstu. Visgi, jeigu ne Sigitas, grojęs būgnais, mes... Verta žinoti, kad kolektyve po vokalo Nr.1 yra būgnai. Jeigu būgnininkas yra silpnas, jis blogai groja, grupė niekada neiškils. Tai va grupėje svarbiausi yra du žmonės – vokalistas ir būgnininkas. Kaip sakau, vokalistas – pastato fasadas, kaip aš baigęs statybą, o būgnininkas kaip pamatas“, – vaizdžiai kalbėjo E. Gražys.

Būtent šis nemalonus įvykis sužlugdė jaunųjų biržiečių muzikines ambicijas. „Biržai – tai lyg būtų tas pats Vilnius iš vieno kiemo. O kai vienas kito pradeda vengt, nebekęst, nenori kalbėti, sveikintis. Savaime suprantama, kad tokie įvykiai į niekur veda ir negalima toliau užsiimti kūryba, – pabrėžė pašnekovas. – Juk Maskvos pareigūnai atskleidė visus tuos tyrimo popierius. Man iš visų pavogtų daiktų atidavė tik gitarą. Toji gitara tada kainavo 5 tūkstančius rublių. Tai buvo tokia milžiniška vertė – kaip nuosavas namas tuometiniuose Biržuose“.

Tęsinys – kituose „Biržiečių žodžio” numeriuose

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/