Varžėsi galiūnai

Biržų kūno kultūros ir sporto klubo nuotrauka
Galiūnų varžybose Lietuvos garbę prieš Latvius gynė Karolis Aleksandravičius, Žydrūnas Savickas, Martynas Brusokas, Vidas Blekaitis (iš kairės).
Liepos 4 dieną prie Biržų pilies startavo Lietuvos galiūnų sezonas – vyko komandinės varžybos Lietuva – Latvija. Susigrūmė po keturis Lietuvos ir Latvijos galiūnus. Lietuvos komandai atstovavo Karolis Aleksandravičius, Vidas Blekaitis, Martynas Brusokas ir Žydrūnas Savickas. Latvijai – Maris Kreivels, Aivars Šmaukstels, Didzis Zarins ir Dainis Zageris.

Galiūnai varžėsi šešiose rungtyse: 330 kg rąsto kėlimo, „Lagamino“ (svarmenų nešimo) rungtyse, svarmenų kėlimo estafetėje (jos metu reikėjo kelti 135 kg rąstą, 120 kg luitą, 145 kg rąstą ir 135 kg apolono ašį), 30 kg svarmenų laikymo estafetės (skydo nešimas, padangos vertimas, svarmens nešimas ir naščių nešimas) ir „Gladiatorių“ rungtyse. Lietuvos galiūnų komanda be vargo įveikė rąsto kėlimo, „Lagamino“, svarmenų laikymo ir estafetės rungtyse Latvijos sportininkus ir šventė pergalę.

Galiūnų varžybų metu varžėsi ne tik galiūnai, pertraukų tarp rungčių metu, susižavėję sportininkų pasirodymais galimybę išbandyti savo jėgas turėjo ir žiūrovai. Žiūrovams tai buvo ne tik galimybė pademonstruoti savo jėgą, bet ir laimėti vertingus prizus. Vyrai varžėsi „Stihl“ pjūklo laikymo, 16 kg svarsčio kėlimo per 1 min, automobilio padangos, „Smetoniškos giros“ pakuotės laikymo varžybose, moterys – 10 kg medžio anglies griliui maišo laikymo varžybose.

Po varžybų dalyvių laukė apdovanojimų ceremonija. Galiūnams nugalėtojų taures ir atminimo dovanas įteikė savivaldybės meras Vytas Jareckas, Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Sigitas Mitrochinas ir vienas iš rėmėjų bei pagrindinių pagalbininkų organizuojant varžybas UAB „Evadinamika“ vadovas Konstantinas Strelcovas.

Žydrūnas Savickas dėkojo už palaikymą ir paramą organizuojant šias varžybas ir įteikė padėkos raštus.