Valkiūnas parbloškė Maldeikį

Biržai Valkiūnui – jėga.
Biržų rajono savivaldybės taryba neteko tautininkų frakcijos lyderio Valdemaro Valkiūno, kuris keliasi dirbti į Seimą. Sekmadienį vykusių pakartotinių rinkimų į parlamentą metu Sėlos vakarinėje apygardoje laimėjo buvęs rajono meras. Jis surinko 55,98 procento arba 6765 balsus. Jo oponentas Matas Maldeikis iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos surinko tik 44,02 procento arba 5319 balsų. Tiesa, Seimo nariu jis tapo, kadangi į parlamentą pateko pagal partijos sąrašą.

Išsiskyrė Kirdonys

V. Valkiūnas pasiekė pergalę visose Biržų rajono apylinkėse, išskyrus Kirdonių, kur M. Maldeikis surinko 55 procentus balsų. Įdomu, kad Kupiškio rajone dominavo konservatorių atstovas. Tačiau Salamiesčio, Subačiaus, Alizavos, Lukonių, Žaidelių apylinkėse triumfavo tautininkas. Didžiausio palaikymo V. Valkiūnas sulaukė Germaniškyje (80 procentų), Anciškiuose (81 procentas) ir Skrebiškiuose (87 procentai).

Šis Seimo rinkimų antrasis turas susilaukė didesnio dėmesio nei 2016 metais. Jei tada balsavo 37.57 procento rinkėjų, tai 2020 metais savo valią išreiškė beveik 40 procentų (39.68%) Sėlos vakarinės apygardos gyventojų.

Vietoj V. Valkiūno į rajono tarybą turėtų ateiti tautininkas Vytautas Džėja. Jei jis atsisakytų, kiti sąraše yra Arūnas Būtėnas ir Linas Vaitkevičius.

V. Valkiūnas raitojasi rankoves?

Tik ką išrinktas Seimo narys Valdemaras Valkiūnas atsakė į „Biržiečių žodžio“ klausimus:

„BŽ”: Sveikiname su pergale Seimo rinkimuose! Kokia Jūsų sėkmės priežastis?

V. Valkiūnas: Žmonių pasitikėjimas. Biržai patvirtino, kad yra jėga. Kupiškio žmonės taip pat nori tvirto kandidato su stuburu, kuris gali ginti jų, o ne partijos interesus. Visada buvau atviras kiekvienam kraštiečiui. Pergalę vertinu kaip didžiulį įsipareigojimą dirbti Biržų ir Kupiškio rajonų gyventojams.

„BŽ“: Sakykite, koks pirmas Jūsų darbas bus Seime?

V. Valkiūnas: Pasirūpinti, kad Biržų ir Kupiškio rajonų biudžetai nebūtų mažinami. Labai keista, kad pandemijos metu „karpomi“ savivaldybių biudžetai. Atrodo, kad „kovidinės“ ekonomikos skatinimo lėšos tapo rinkiminiu triuku, nes dabartiniai valdantieji užsimojo Biržų rajono biudžetą sumažinti beveik milijonu eurų. Kiek žinau, visos savivaldybės, gavusios biudžetų projektus, yra šoke. Negalima taip skriausti regionų. Todėl būtina Seime atidžiai peržiūrėti valstybės biudžetą ir naudoti jį racionaliai. Pavyzdžiui, nemesti 28 milijonų eurų Nemuno gilinimui, nes krovinių gabenimas upe yra tikra utopija ir tokios investicijos niekada nepasiteisins. Geriau jau išvalyti Širvėnos ežerą, tai duos impulsą turizmo plėtrai. Probleminių objektų yra visoje Lietuvoje, todėl lėšas reikia skirtingi rūpestingai, kad juos duotų naudą ekonomikai.

„BŽ“: Ar planuojate jungtis prie kokios didesnės politinės jėgos parlamente – pavyzdžiui, „valstiečių“ ar konservatorių?

V. Valkiūnas: Kol kas neplanuoju. Parlamente bus trapi konservatorių ir liberalų dauguma. Tarp jų yra nemažai politinių turistų, todėl valdančioji koalicija negalės remtis tik savų parlamentarų balsais. Nė viena partija neturi stipraus pranašumo, todėl kiekvieno Seimo nario balsas tampa svarbus. Šiuo metu geriau likti nepriklausomu, tai leis nuveikti daugiau darbų. Galbūt kursiu racionalistų frakciją, į kurią pakviesiu visus nepriklausomus kandidatus, norinčius dirbti Lietuvos gerovei. Deja, šalis nusirito į liberalią anarchiją ir teks ją iš ten vaduoti.

„BŽ“: Paliekate Biržų rajono savivaldybės tarybą, kas taps tautininkų frakcijos pirmininku ir ar jungsitės prie valdančiosios daugumos?

V. Valkiūnas: Frakcija nesirinko dar, todėl sprendimo dėl pirmininko nėra. Kalbėsime. Dėl valdančiosios daugumos negaliu komentuoti be frakcijos posėdžio. Dabar mūsų sprendimas priklauso nuo valdančiųjų požiūrio po rinkimų ir ekonominės rajono raidos vizijos. Šiuo metu noriu susitikti su meru ir administracijos direktoriumi aptarti konkrečius ateities darbus, kuriuos turėsime nuveikti kartu.

„BŽ“: Ar jau nusprendėte, kas bus Jūsų padėjėjas Biržuose ir kaip dažnai planuojate lankytis gimtajame krašte?

V. Valkiūnas: Lankysiuosi kiekvieną savaitę. Tačiau pandemija ir sunki situacija Seime reikalaus maksimalių pastangų. Teks dirbti už 10, jei reikės. Dėl padėjėjo pradėjau pokalbius su keliais biržiečiais. Galite būti tikri, kad Seimo nario biuras veiks ir kiekvieno biržiečio bėdos bus išklausomos.

„BŽ”: Ar Jus pasveikino su pergale oponentas Matas Maldeikis, Biržų konservatorių lyderė Irutė Varzienė ir dabartinis Biržų rajono meras Vytas Jareckas?

V. Valkiūnas: Biržų rajono meras Vytas Jareckas pasveikino su pergale sekmadienio vakare. Nei savaitgalį, nei pirmadienio rytą sveikinimų iš konservatorių nesulaukiau.

M. Maldeikis žada nepalikti Biržų krašto

Paprašytas atsakyti į „Biržiečių žodžio“ klausimus, konservatorių atstovas M. Maldeikis sakė, kad padarys bendrą pareiškimą visiems, kuris netrukus pasirodys socialiniuose tinkluose: „Noriu padėkoti Jums už pasitikėjimą. Jūsų balsai už mano siūlomą politikos kelią, įpareigoja ir motyvuoja. Tai didelis postūmis judėti pirmyn; tai galima ilgo darbo kartu pradžia. Rezultatas rodo, kad kraštas vis labiau siekia kitokios politikos. Ne pažadų, kurie verti mažiau nei popierius, ant kurių jis parašytas, o tikros politikos. Įsiklausimo, išgirdimo ir dialogo. Ne skaldymo, o vienijimo. Ne banalių vidaus rietenų, o geriausių sprendimų Lietuvai ir kraštui paieškos. Artimiausiu metu kartu su Biržų ir Kupiškio krašto TS – LKD skyriais kalbėsime, kas pavyko ir kur buvo nesėkmės ar klaidos. Lauksiu jų verdikto dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Jeigu gausiu jų pritarimą ir palaikymą, kartu pasiraitosime rankoves ir iš karto imsimės bendro darbo. O su Jumis greitu metu pasimatysime Jūsų mieste, seniūnijoje, renginiuose“, – rašo M. Maldeikis.