Vabalninko aplinkkelis – našta seniūnijai ir vargas gyventojams

V. Leščinskienės nuotr.
Už Vabalninko esanti žvyrkelio atkarpa, jungianti kelius į Pasvalį ir į Biržus, dar kitaip vadinama Vabalninko aplinkkeliu – apgailėtinos būklės. Seniūnija tinkamos žvyrkelio būklės visus metus užtikrinti neišgali, atkarpą verkiant reikia asfaltuoti.
„Koks čia Vabalninko aplinkkelis? Čia – šunkelis“,- piktinasi vabalninkiečiai. Mat polaidžio metu aplinkkeliu sunkiasvorėms mašinoms važiuoti draudžiama, todėl vilkikai, sunkvežimiai ir miškovežiai rieda žiedu, per miesto centrą, neduodami ramybės vietos gyventojams, kurie, negana to, dar ir priversti kvėpuoti taršesniu oru.

Triukšmas, vibracija ir tarša

Vabalninkiečiai pasakojo, kad sunkiasvorių mašinų keliamas triukšmas juntamas tiek dieną, tiek naktį. Erzina ir į langus tvieskiančios mašinų šviesos. „Aš naktį dar gana gerai miegu, bet dieną triukšmas, būnant namie, labai juntamas. Kai važiuoja, toks garsas, kaip kad trankytųsi kažkas, vibracija „eina“ per langus. Visai kitoks ir oras, kuriuo kvėpuoji. Žiedas akivaizdžiai per siauras, nelabai pritaikytas sunkiasvoriam transportui. Pro langą visko teko matyti: ir kad per šaligatvius važiuoja, nes neišsuka, ir stulpus nuvertę yra... Kas žiedą projektavo, turbūt apie tai nepagalvojo“,- sakė Žolinės aikštėje gyvenanti Inga Vaitiekaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/