Vabalninke – siuvimo įmonė

Reginos Vaičekonienės nuotr.
„Siulada“ siuvimo ceche.

Vabalninke Panevėžio siuvimo įmonė „Siulada“ nebankrutuoja. Čia siuvėjos triūsia jau aštuonerius metus. Maloniai nuteikia darbo aplinka. Visur ant palangių – žydinčios gėlės.

Gamybos meistrė Vitalija Aukštikalnienė pasakoja: kolektyve – 12 darbuotojų. Dirba viena pamaina. Joje meistrė, 7 siuvėjos, lygintoja, kontrolierė. Visos darbininkės – senbuvės. Praktikančių įmonei pasiūlo darbo birža, mokymo centras. Dėl profesinių įgūdžių stokos, darbo spartos ir aukštų gaminių kokybės reikalavimų, naujokės čia nepritampa.

– Kolektyvas brandus, darbštus. Ir reiklus sau. Moterys praktikos sėmėsi anksčiau Vabalninke veikusiame „Lelijos“ siuvimo įmonės filiale, kelerius metus važinėjo dirbti į Panevėžio siuvimo įmonę. Reikia tik džiaugtis, kad turime darbo. Siuvykloje dirba ne tik vabalninkietės. Turime siuvėjų iš Strazdžių, Ramongalių, – pasakojo meistrė Vitalija Aukštikalnienė.

Siuvėjos siuva vyriškus marškinius, moteriškas lino sukneles, palaidines, uniformas pareigūnams, miškininkams. Vabalninkietėms kirpinius tiekia Ukmergės siuvimo įmonė „Vilkma“. Jos kirpinius susiuva ir paruošia apdailai. Per mėnesį po tūkstantį gaminių apdailai vėl grįžta atgal į Ukmergę. Po apdailos iš Ukmergės viršutinių drabužių siuntos keliauja į užsienį: Jungtinę Karalystę, Prancūziją...

Per pandemiją vabalninkietės siuvėjos nepritrūko darbo ir neturėjo prastovų. Darbo siuvėjoms net padaugėjo. Užsakymų sulaukta iš Kauno siuvimo įmonės „Grizas“. „Siulada“ siuvo ir apsaugines kaukes. Per mėnesį vabalninkietės be marškinių, dar pasiūdavo apie penkis tūkstančius apsauginių veido kaukių. Vabalninkiečių siūtais kaukių rinkinukais prekiavo ir Biržų vaistinės.