Ukrainiečiai rado ir prieglobstį, ir darbą

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Netrukus bus metai, kai Biržuose apsigyveno pirmieji karo pabėgėliai iš Ukrainos. Iš pradžių atvykstančiųjų skaičius augo kasdien, o dabar, pasak ukrainiečių apgyvendinimą kuruojančios specialistės Sandros Balčiūnienės, jis beveik nekinta – šiuo Biržų rajone apsistojusių ukrainiečių yra 171.
Netrukus bus metai, kai į Biržus atvyko pirmieji, nuo karo Ukrainoje nukentėję šios šalies gyventojai. Iš pradžių jų antplūdis buvo didelis, atvykstančiųjų daugėjo, tačiau dabar ukrainiečių skaičius Biržų rajone stabilizavosi – atvyksta labai mažai, išvyksta irgi vienetai. Šiuo metu rajone įsikūręs 171 Ukrainos pilietis.

“Viskas jau nusistovėjo, didelių pokyčių ar judėjimo nėra. Jeigu atvažiuoja, tai tik pavieniai asmenys“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė ukrainiečių apgyvendinimu besirūpinanti savivaldybės administracijos atstovė Sandra Balčiūnienė. Iš rajone apsistojusių ukrainiečių, darbą rado 47, didžioji jų dalis dirba stabiosiose Biržų įmonėse, kita dalis jų važinėja į darbą Panevėžio įmonėje. Daugiau nei pusė, 70 ukrainiečių, yra vaikai, taip pat dalis neįgalių asmenų, senjorų.

“Kas jau dirba, tai ir dirba, nedirbančiųjų yra pavieniai“,- teigė S. Balčiūnienė. Pasak jos, dauguma ukrainiečių gyvena bendrabutyje, taip pat nemaža dalis privačiuose, biržiečių pasiūlytuose būstuose, o kiti gyvenamuosius būstus išsinuomojo savarankiškai. Asmenys, suteikę būstą Ukrainos gyventojams, kas mėnesį gauna išmokas, ši tvarka yra pratęsta iki šių metų pabaigos. Kompensacija asmenims, kurie gali suteikti būstą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, už pirmą priimtą žmogų yra 150 Eur, o už kiekvieną kitą – po 50 Eur per mėnesį.