Tuščios apgyvendinimo įstaigos savininkus varo į neviltį

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų svečių apgyvendinimo įstaigos vis dar tuščios. „Kol Biržai bus uždaryti, tol mes ir merdėsime“,- sako svečių namų „Helveda“ direktorė Ermina Trimakienė.
Šalyje šią savaitę surengta „Paskutinės vakarienės“ akcija suvienijo restoranus ir viešbučius. Verslininkai teigia, kad reikia imtis priemonių, kitaip jie neišgyvens.

Kol ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, Biržų apgyvendinimo įstaigos merdėja. Svečių nėra, o viešbučių šeimininkai turi mokėti mokesčius valstybei ir kažkaip išsilaikyti. Biržuose įsikūrusio viešbučio „Avanti“ direktorius Edmundas Kazlauskas savo nuotaikas apibūdino trumpai:

„Biržai kelionėms išbraukti. Verslas sužlugdytas. Nėra jokios logikos: valstybė draudžia gauti pajamas, o mokėti mokesčius reikalauja. Jeigu uždraudžia verslą, turi ir pasirūpinti, kad mes išgyventume, tačiau toli gražu, taip nėra“. Svečių namai „Helveda“ – taip pat tušti. Įstaigos vadovė Ermina Trimakienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad reikia laukti geresnių laikų.

„Kol Biržai bus uždaryti, tol mes ir merdėsime. Pavienių darbininkų, kurie dėl komandiruočių atvykti gali, pasitaiko, bet vienetai. Pagrindiniai mūsų svečiai – turistai, kurių dabar nėra. Mokesčiai dideli, bet juos mokėti būtina, bent dieną pavėluok, jau skambina, ieško. Skųsies ar ne, niekas nepasikeis, o į depresiją visada gali labai greitai panirti, tad tik belieka sulaukti geresnių laikų“,- kalbėjo direktorė. Viešbučio „Tyla“ direktorius Arūnas Vaitaitis nusiteikęs realistiškai:

„Pirmasis karantinas buvo baisesnis, tuomet gąsdino nežinia dėl ateities. Dabar jau nebe taip sunku, nes buvome tam pasiruošę. Iš pajamų, kurias gauname per mėnesį šiuo metu, galime sumokėti vos vienam darbuotojui atlyginimą. Tačiau nuotaikos nei labai blogos, nei per daug optimistiškos. Kaip bus, taip, nors nemanau, kad jei viską ir atlaisvins iki vasaros, žmonės puls keliauti, kaip po pirmojo karantino“,- kalbėjo viešbučio direktorius.

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų svečių apgyvendinimo įstaigos vis dar tuščios. „Kol Biržai bus uždaryti, tol mes ir merdėsime“,- sako svečių namų „Helveda“ direktorė Ermina Trimakienė.