Turizmui koją kiša orai ir... išraustos gatvės?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Įpusėjus turizmo sezonui, ne vi­si Bir­žų vers­li­nin­kai plo­ja ran­ko­mis — ki­tiems šis se­zo­nas pra­stes­nis ne­gu įpras­tai.
Biržų miesto viešosiose erdvėse vykstantiems darbams pabaigos nematyti, o kai gatvėse ir aikštėse sukiojasi trinkeles klojantys darbininkai ir technika, ką įdomaus čia gali pamatyti turistas? Visgi žmonės žingeidūs, todėl keliauja, ieškodami kažko naujo ir nepatirto. Kokie šiais metais turistai užklysta į Biržus? Ar jie iš naujo atranda šį kraštą?

Turistų – daugiau nei pernai

Vasaros sezonui įsibėgėjus, turizmo sektoriaus atstovai džiaugiasi padidėjusiais turistų srautais. Kaip ir įprasta – keliautojai užsuka į Biržus ir pavieniai, ir grupėmis.

„Turizmo ir verslo informacijos centre galime išskirti birželio mėnesį, kai turistų srautai žymiai padidėjo. Kadangi pavasaris buvo šaltas, turizmo sezonas prasidėjo vėliau. Jeigu palygintume šį ir praėjusių metų pirmąjį pusmetį, šiemet lankytojų sulaukėme apie 50 procentų daugiau“,- konstatavo Biržų turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) turizmo vadybininkė, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Vaiga Landauskienė. Ji negalėtų pasakyti, iš kokių šalių turistų atvyksta daugiau, bet pasidžiaugia, kad sulaukia jų ne tik iš kaimyninių valstybių, bet ir iš Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Graikijos, Izraelio, Turkijos ir kitų.

Pasak V. Landauskienės, užsienio turistai šį pusmetį sudaro maždaug dešimtadalį visų lankytojų skaičiaus. „Nors skaičiai nėra dideli, tačiau džiaugiamės, kad atvykstančių užsieniečių daugėja“,- teigė pašnekovė.

Birželį, kai buvo rekordiniai karščiai, gerokai padaugėjo lankytojų ir Biržų krašto muziejuje „Sėla“. „Birželio mėnesį žmonių sulaukėme kone dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Panašu, kad liepos mėnesį jų skaičius bus mažesnis“,- tvirtino Biržų krašto muziejaus „Sėla“ komunikacijų ir parodų skyriaus vedėja Lina Kuncytė. Pasak jos, lankytojų muziejus sulaukia ne tik iš Lietuvos bet ir Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos.

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir Biržuose veikiančios maitinimo įstaigos. „Turistų sulaukiame daug – daug daugiau nei pernai. Įpusėjusį sezoną vertinu, kaip labai sėkmingą“,- trumpai ir aiškiai dėstė kavinės „Biržė“ vadovas Sigitas Jurčys.