Tokio žemdirbių protesto Lietuva dar nematė – ūkininkai nori, kad juos išgirstų

Skaitytojo nuotr.
Žemdirbių protesto banga nusirito per visą Lietuvą – iš atokiausių rajonų traktoriai pasuko į Vilnių ir, sustoję prie Vyriausybės rūmų, nuo trečiadienio reiškia savo reikalavimus, padėsiančius jiems išgyventi.
Žemdirbiai statė kryžius, degino laužus, bet nebuvo išgirsti. Todėl šios savaitės pradžioje užkūrė traktorius ir suvažiavo į Vilnių, prie Vyriausybės rūmų pareikšti savo reikalavimų. Sostinėje jie gali užtrukti kelias dienas, o gal ir ilgiau. Tokio reginio Lietuva dar nematė – į Vilnių iš visos Lietuvos suvažiavo apie 1600 traktorių ir miškininkų sunkvežimių, iš jų 42 atstovauja Biržų rajonui. Pirmasis į kelionę leidosi senutėlis „T – 150“, kurį vairavo ūkininkas Joris Armonas.

Žemdirbių protestas – galingiausias nepriklausomos Lietuvos istorijoje

Niekas nesitikėjo – į Vilnių atvyko netoli septynių tūkstančių protestuotojų, iš jų – apie keturi šimtai biržiečių. Tokiai vienybei ir susitelkimui, atsakomybei ir ryžtui, siekiant bendro tikslo, reikėjo subręsti. Subrendo ir atsiprašė miestiečių: „Vilniau, atsiprašau, bet kitaip mūsų niekas negirdi“.

Iki pat protesto dienos, beveik kasdien, žemdirbiai sulaukdavo įvairių apsunkinimų – ribojimų, reikalavimų ir įspėjimų geriau nevažiuoti sunkiąja technika į Vilnių reikšti nepasitenkinimo Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku ir Vyriausybe. Tačiau šį kartą žemdirbiai ne juokais surėmė pečius ir kilometrinėmis traktorių virtinėmis patraukė į sostinę. Prie protestuojančių žemdirbių prisijungė miškininkai, solidarizavosi medžiotojai. Medžiotojai netgi pažadėjo pamaitinti žemdirbius karšta žvėrienos sriuba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/