Tiltą per Upytę suremontuos, o asfaltas į Gulbinus – po dešimtmečių?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Neseniai pradėto tilto per Upytę renovacijos darbai Gulbinuose baigsis, o asfalto dalis žmonių gali ir nesulaukti.
Kaimų gyventojai maitinami pažadais. Žmonės tikėjosi, kad bus suremontuotas tiltas per Upytę Gulbinų kaime, o jau tada ir asfaltą paklos. Regis, tokioms jų svajonėms nelemta išsipildyti – dar dešimtmečius teks skendėti kelio dulkėse.

Pradėjo nuo blogiausio

Gulbinų kaimo gyventojai turėjo vilties, kad iki 2024 metų bus paklotas asfaltas kelyje Daumėnai−Gulbinai. Juolab, kad neseniai prasidėjo tilto per Upytę renovacija. Šie darbai gulbiniečiams priminė pažadus, kurie buvo kažkada žarstomi. „Galbūt kelio asfaltavimą pradės nuo tilto?“− svarsto gyventojai. Deja, savivaldybės specialistai nelinkę per daug džiaugtis. Jie teigia, kad asfalto klojimas ne nuo jų priklauso.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus inžinierius−melioratorius Rimantas Šikšnys teigė, kad Biržų rajone melioracijos balanse yra 51 tiltas. Dauguma jų – avarinės būklės, o tilto per Upytę, Gulbinų kaime, būklė kone blogiausia. „Tilto apačia jau buvo šlapiuojanti. Tai reiškia, kad jis labai smarkiai susidėvėjęs, todėl būtinas remontas“,− sakė specialistas.

Remontuojamas tiltas Gulbinuose po renovacijos turės naujas atramines sienas, bus pakeista jau susidėvėjusi hidroizoliacija bei kelio danga.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/