Tikintieji randa galimybių pasimelsti

Asm. arch. nuotr.
„Nuostabu, kai žmonės turi pamoką mokėti susivienyti būnant atskirai“,- sakė Biržų metodistų bažnyčios kunigas Andrus Kask.
Apie tai, kaip karantiną išgyveno metodistai, į klausimus atsako Biržų metodistų parapijos kunigas Andrus Kask.

Kaip bažnyčia išgyveno karantiną?

Mūsų bažnyčią išgyveno karantiną labai gerai. Tie, kurie turi internetą, buvo prisijungę per įvairias platformas ir vyko bendravimas. Tie, kurie neturėjo interneto, kiekvieną sekmadienio rytą pamokslą gavo į pašto dėžutę.

Ar karantino metu trūko pinigų parapijos išlaikymui, nes bažnyčioje nebuvo žmonių ir jų aukų?

Dėl pinigų problemų nebuvo, žmonės aukojo kartą per mėnesį arba kartą per pusmetį... bet aukojo. Keletas žmonių specialiai atnešė auką į bažnyčią.

Kaip karantiną išgyveno patys kunigai?

Kunigų gyvenimas tapo labai įdomus. Viena vertus, visas karantinas buvo kaip atostogos. Iš kitos pusės, turėjome dvigubai daugiau darbo – papildomi susitikimai ir bendravimas... Visi turėjo savo poreikių ir visiems teko ieškoti variantų, kad visi galėtume dalyvauti maldoje.

Ar tikintieji į bažnyčią sugrįžo pasikeitę?

Žmonės sugrįžo atsargiai, bet trečią sekmadienį jau daug susirinko ir mes džiaugiamės, kad laukimas padėjo sustiprinti santykius.

Ko labiausiai pasigendate iš parapijos tikinčiųjų?

Yra nuostabu, kad žmonės turi pamoką, kad tokiu laikotarpiu mes bendraujame ir susitinkame pagal galimybes nesvarbu kokiu būdu. Mes galime augti dvasiškai ir sustiprinti tikėjimą.