Tenerifėje mirė garsus virtuvės šefas Danas Černiauskas

feisbuko paskyros nuotr.
Balandžio 14 dieną Tenerifės lietuvių bendruomenė pranešė, jog užgeso žinomo virtuvės šefo Dano Černiausko gyvybė, jam sustojo širdis. Vyrui buvo 50 metų.

Danas Černiauskas buvo tinklaraščio „Dano virtuvė“ įkūrėjas, išleido didelio populiarumo sulaukusią elektroninę receptų knygą „115 receptų. Restoranas namuose“. Dano Černiausko kurtais patiekalais restoranui „Alaus kelias“ mėgavosi ir biržiečiai bei Biržų svečiai. Įžymusis virtuvės šefas buvo kviečiamas dirbti į įvairias pasaulio šalis: Ukrainą, Rusiją, Vokietiją ir t. t.. Tad šeima nuolat keliavo.Prieš gaudamas pasiūlymą dirbti Tenerifėje, Danas ir jo biržietė žmona Vigilija planavo įsikurti Biržuose, kurį laiką čia gyveno. Tačiau prieš penkerius metus išvyko į šią Ispanijos salą. Biržiečiai, nuvykę poilsiauti į Tenerifę, nepraleisdavo progos užsukti į Dano vadovaujamą restoraną. Jį biržiečiai prisimena kaip šiltą, mielą, maloniai bendraujantį žmogų, savo darbo meistrą profesionalą.

Tenerifės bendruomenė susivienijo nelaimėje ir aukoja Dano šeimai – žmonai Vigilijai ir dukrelei Danielei – pinigų šiuo sunkiu metu. Tenerifės lietuviai jau paaukojo pinigų palaikų kremavimui ir dar surinko papildomai pinigų šeimai padėti. Kaip vienam portalui sakė Dano žmona Vigilija, didžiausias jos noras kuo greičiau pervežti urną su Dano palaikais į Lietuvą. Lietuvoje gyvena Dano mama, sesuo, dvi vyresnėlės dukros.