Teks gyventi po vie­nu sto­gu arba jungtis

V. Leščinskienės nuotr.
Kratiškių daugiafunkcio centro skyriaus vedėja Ilona Pavilionienė (kairėje) Savivaldybės tarybos nariams aprodo kabinetus – į kuriuos iš jų galėtų keltis kultūros centro ir bibliotekos padaliniai?
Penktadienį Savivaldybės tarybos nariai lankėsi Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje ir jai priklausančiame Kratiškių daugiafunkciame centre. Paaiškėjo, kad norėdama išsaugoti vidurinį išsilavinimą, gimnazija planuoja jungtis prie profesinės mokyklos, todėl Kratiškių biblioteka ir kultūros centro padalinys turėtų persikelti į daugiafunkcio centro patalpas.

Visi po vienu stogu – ne iš gero gyvenimo

Pasak vicemerės Audronės Garšvaitės, kol kas mokyklų tinklo pertvarka Kratiškių daugiafunkcio centro nepalies – ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas bus tęsiamas, jokių pokyčių kol kas nenumatyta, tačiau svarstoma, kaip efektyviau išnaudoti mokyklos erdves. Tai reiškia, kad iš mokyklos kaimynystėje esančio mūrinio dviaukščio statinio, kurio pirmame aukšte įsikūręs Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos struktūrinis padalinys, o antrajame – Biržų kultūros centro skyrius, darbuotojai su visu darbo inventoriumi turėtų persikraustyti į mokyklą. Naujovę ketinama įgyvendinti iki šių metų rugsėjo. Tokiu būdu siekiama sumažinti šildymo išlaidas, kurios sudaro beveik pusę įstaigų biudžeto. Tačiau sprendimas dar nepriimtas.

„Taip pat tikimės, kad daugiafunkciame centre bus teikiama ir daugiau paslaugų, pavyzdžiui, skalbimo paslauga“,- susitikime su pedagogų ir tėvų bendruomene kalbėjo A. Garšvaitė. Ji akcentavo, kad „tokie sprendimai nebūna priimami iš gero gyvenimo“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/