Teisinės pagalbos teks palaukti, nes... specialistas atostogauja

L. Bataitienės nuotr.
Advokatas Laimutis Zaukevičius stebisi, kad visoje Biržų rajono savivaldybės administracijoje neatsiranda specialisto, kuris galėtų pavaduoti Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo, nes užpildyti prašymą nesudėtinga.
Rugpjūčio mėnesį nemokama teisinė pagalba Biržų rajono savivaldybėje teikiama nebus. Atsakingas valdininkas atostogauja iki rugpjūčio 25 dienos, o kito specialisto, kuris jį pakeistų, nėra. Tad visus teisinius klausimus geriau atidėti rudeniui.

Iškviestų teisininką, jeigu reikėtų

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jurga Bagamolovienė teigia, kad žmogui teisinė pagalba turi būti suteikta per 5 darbo dienas nuo registracijos pradžios.

„Dabar dirbantys specialistai užregistruos poreikį ir tas asmuo, kuris teikią teisinę pagalbą, kažkokiu būdu turės grįžti iš atostogų ir paslaugą suteikti. Mes žinome, kad privalome pagalbą užtikrinti ir kažkokiu būdu tai spręsime, kaip galėsime. Nepaliksime be teisinės pagalbos“, – patikina administracijos direktorė J. Bagamolovienė.

Jos žodžiais, tokia situacija susiklostė todėl, kad Biržų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistas, kuris buvo atsakingas už teisinę pagalbą, išėjo vaiko auginimo atostogų. „Tą specialistą pavadavo skyriaus vedėjas Stanislovas Paškevičius, bet vedėjas juk irgi žmogus. Jam irgi reikia atostogų. Tad dabar atostogauja ir tas, kuris turi teikti teisinę pagalbą, ir tas, kuris pavaduoja. Bet mes bandysime spręsti šią situaciją – jeigu matysime, kad tikrai yra poreikis ir, siekiant nepraleisti terminų, iškviesime vedėją iš atostogų. Jis suteiks teisinę pagalbą ir vėl galės atostogauti. Kalbėjome su S. Paškevičiumi, jis užtikrino, kad, esant poreikiui, galėtų grįžti iš atostogų“, – komentavo J. Bagamolovienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com