Tė­vų gal­vos skaus­mas – ga­li­my­bių pa­sai nuo 12, o tes­tai tik tiems, kas no­ri...

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Kristina Pikūnė domėjosi, kas nustatė, kad galimybių pasą privalo turėti vaikai būtent nuo 12 metų.
Nuo gruodžio 28 dienos įsigaliojo reikalavimas, kad 12-16 metų vaikai privalo turėti galimybių pasą. Nors jo dėl lankymosi mokykloje nereikalaujama, tačiau neturintiems taikomi kiti ribojimai.

Negalima skirstyti vaikų

Galimybių pasas vaikams skiriamas pasiskiepijus, persirgus ar atlikus PGR testą. Praeitą savaitę LR prezidentas Gitanas Nausėda užprotestavo tokį sprendimą ir siūlo galimybių pasą suteikti ir tiems, kurie atliks ir greituosius antigenų testus. Vyriausybei nesutikus su tokiu šalies vadovo siūlymu, šis žada kreiptis į Konstitucinį teismą. Švietimo ministrė tikina, kad toks sprendimas pareikalaus didesnio mokytojų krūvio dėl testų užfiksavimo. Jei situaciją nagrinėti pradės Konstitucinis teismas, galimybių paso galiojimas vaikams bus sustabdytas.

VšĮ Šeimos centro „Kartu saldu“ vadovė Kristina Pikūnė piktinosi, kad pagal valdžios nustatytus standartus žmonės turi skirtingą statusą – turintys galimybių pasą ir be jo... Dabar taip pat norima elgtis ir su vaikais. Pagal diktuojamus nurodymus dvylikametis būtų pavojingas, bet tuo metu dešimtmetis ar vienuolikmetis – ne. „Su vienuolikos metų vaiku į teatrą nuvažiuoti galiu, nes jam nereikia galimybių paso, o su dvylikos metų – nebe. Ir kaip man paaiškinti tam vaikui, kodėl jis negali eiti į teatrą? Labai pritariu Prezidento kreipimuisi į Konstitucinį teismą ir laukiu, kada tas teismas įvyks. Nes tikrai matau, kad dėl skiepo ir naujos tvarkos kenčia vaikai. Šeimos bus priverstos rinktis. Ir tikrai nemanau, kad paliks paauglius namuose vienus – liks visa šeima. Pagalvokime, kaip dvylikamečiui nupirkti batus internetu? Pabandykime. Iš kelinto bandymo tiks? Tai yra paprasti dalykai, bet problemos akivaizdžios“,- kalbėjo K. Pikūnė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/