Tarybos narys laisvės atėmimo išvengė, tačiau teisėjo sprendimą žada skųsti

L. Bataitienės nuotr.
Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų teisėjas Vaidas Steckys paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje tarybos nariui Andriui Budriūnui, skirdamas ne tik piniginę, bet ir laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas.
Gegužės 6 dieną Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmuose Biržų savivaldybės tarybos nariui Andriui Budriūnui paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje. Politikas kaltinamas padaręs vieną tyčinį nesunkų, du tyčinius apysunkius nusikaltimus ir kėsinosi padaryti vieną tyčinį sunkų nusikaltimą – apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus ir sukčiavo, pasikėsino atlikti sunkų nusikaltimą.

Imitavo pirkimus ir įkliuvo

Teismas A. Budriūną pripažino kaltu ir skyrė tris pinigines baudas ir terminuotą laisvės atėmimo bausmę 1,6 metams. Bausmes subendrinus, skirta laisvės atėmimo bausmė 1,6 metams, atidedant ją dvejiems metams ir 7532 eurų bauda.

Apgaulingu apskaitos tvarkymu kaltinamas A. Budriūnas, į savo vadovaujamos įmonės UAB „Ridstata“ ir atstovaujamos mažosios bendrijos „Tituva“ buhalterinę apskaitą įtraukė ir panaudojo buhalterinės apskaitos dokumentus, kuriais imitavo kuro granulių pirkimo-pardavimo sandorius ne tik su keliomis Lietuvos, bet ir Estijos bei Italijos įmonėmis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/