Tarybos nariai – mero komanda ar tik balsuotojai?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Tarybos narė Irutė Varzienė merui Kęstučiui Knizikevičiui pareiškė pastabas dėl vengimo kviesti tarybos narius, sveikinant ar užjaučiant kolegas.
Ketvirtadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje tarybos narė Irutė Varzienė priekaištavo rajono merui Kęstučiui Knizikevičiui - politikė pastebėjo, kad trūksta tarybos narių ir savivaldybės administracijos bendrystės sveikinant kolegas asmeninių švenčių progomis ar užjaučiant juos netekties atveju. Nors rajono vadovas su kai kuriomis pastabomis ir sutiko, buvusiai administracijos direktorei priminė klaidas ir jos vadovavimo metais.

Neliko bendrystės

Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje į merą K. Knizikevičių savo atstovaujamos konservatorių frakcijos vardu kreipėsi tarybos narė I. Varzienė. Politikė suabejojo – kas kuruoja tarybos reikalus? Anot jos, anksčiau tarybos nariai visą informaciją gaudavo iš tarybos sekretorės, o dabar to nebėra. I. Varzienė teigė, kad taryba yra „eliminuota iš tam tikrų viešojo gyvenimo ir privataus gyvenimo dalykų“.

“Netekties atveju, užuojauta reiškiama administracijos vardu. Todėl netgi neaišku, ar į tą administracijos sąvoką įeina meras ir vicemerai, ar jie užjaučia tarybos narį, jau nekalbant apie tarybą...“,- aiškino I. Varzienė.

Politikė priminė, kokios šiais klausimais buvo tradicijos administracijoje, kai ji vadovavo. “Visada būdavo viešas skelbimas ir kvietimas dėl netekties užjausti, galimybė paaukoti, bet dabar to nebėra“,- kalbėjo tarybos narė. Ji užsiminė ir apie nelygias teises – anot I. Varzienės, mirus vieno tarybos nario artimam žmogui, organizuojama kolektyvinė išvyka, o kito – jau nebe.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/