Iš tarptautinio ugniagesių čempionato Jelgavoje biržiečiai grįžo su medaliais

Asmeninio albumo nuotr.
„Šiemet tarptautiniame ugniagesių gelbėtojų čempionate pavyko pagerinti asmeninį rekordą – 1 minutė ir 23 sekundės. Tai padėjo iškovoti antrąją vietą“,- pasidžiaugė biržietis ugniagesys gelbėtojas Romualdas Vilimas (pirmas iš kairės).
Praėjusią savaitę Jelgavoje vyko tarptautinis ugniagesių gelbėtojų čempionatas. Jame dalyvavo biržiečiai ugniagesiai gelbėtojai – Romualdas Vilimas, iškovojo net tris medalius ir Marius Gasparėnas, komandinėje estafetėje su kolegomis užėmė pirmąją vietą.

„Šių metų varžybų sezonas atidarytas asmeniniu rekordu – 1 min. 23 sekundės. Varžybos vyko Jelgavoje, Latvijoje, jose dalyvavo 68 dalyviai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos bei Vokietijos“,- sakė R. Vilimas.

Ugniagesys pasidalino pasiektais rezultatais: užimta 2 vieta individualioje V18 kategorijoje, 2 vieta individualioje absoliučioje įskaitoje ir 1 vieta komandinėje estafetėje kartu su kolega biržiečiu Mariumi Gasparėnu ir dar dviem kolegomis iš kitų miestų.

Vakar buvo R. Vilimo gimtadienis, tačiau ne apie šventimą jis galvojo. Pasidžiaugęs iškovotomis pergalėmis, ugniagesys neturėjo laiko poilsiui – kibo į treniruotes, kurios vyksta Šiauliuose.

„Ilsėtis nėra laiko, reikia ruoštis Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatui“, – sakė R. Vilimas. Jo žodžiais, Šiauliuose įrengta speciali treniruočių bazė su visa įranga, kokia būna čempionatuose, todėl tenka kone kasdien važinėti kelis šimtus kilometrų į treniruotę ir atgal.

R. Vilimas paminėjo, kad intensyviausi būna trys pasiruošimo varžyboms mėnesiai, kad įgautų varžybinę formą. Bet ruoštis tenka visus metus. „Varžybos prasideda pavasario pabaigoje, vasaros pradžioje – tuo metu mums pats intensyviausias laikas, kuris baigiasi rudenį“, – sakė R. Vilimas.

Ar nepritrūksta laiko laiko šeimai? Ugniagesys sakė, kad tikrai laiko trūksta, tačiau žmona labai palaiko, o esant galimybei, vyksta kartu. Pašnekovas tikisi, kad paaugus dukrytei, į varžybas palaikyti tėčio ji važiuos kartu su mama.

R. Vilimas pripažino, kad lietuvius jau gerai žino ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. „Kolegos iš kitų šalių nelabai apsidžiaugia mus pamatę“,- pajuokavo ugniagesys. Jis prisiminė, kad intensyviai dalyvauti varžybose pradėjo prieš maždaug šešerius metus, o prieš ketverius pradėjo iškovoti medalius ir tai tęsiasi iki šiol.

R. Vilimas pastebėjo, kad varžybos, kuriose tenka dalyvauti, būna įvairaus masto: „Pavyzdžiui, Jelgavoje (Latvija) vykusiose varžybose dalyvavo apie 70 ugniagesių. Lietuvoje birželio mėnesį, manau, bus apie 100 dalyvių, o Europoje vykstančiose ugniagesių varžybose susirenka nuo iki 200 šimtų dalyvių. Pernai Amerikoje vykusiame pasaulio čempionate dalyvavo apie 350 ugniagesių iš viso pasaulio“.