Tarptautinėse varžybose biržietis − vienas stipriausių ugniagesių

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržietis iš čempionato parsivežė stipriausio ugniagesio medalį.
Savaitgalį Lenkijoje vyko stipriausių ugniagesių gelbėtojų varžybos „FireFit“, kuriose varžėsi 22 komandos. Lietuvos komandoje savo jėgas bei ištvermę demonstravo ir Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Romualdas Vilimas. Torūnėje vykusiose varžybose Lietuvos vardą, kartu su R. Vilimu, gynė Rokas Lindenis iš Mažeikių, Gintautas Samauskis iš Akmenės, Modestas Mikolaitis iš Raseinių bei Andrius Ašmontas iš Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.

Kasmetinės tarptautinės stipriausių ugniagesių varžybos pernai neįvyko. Tačiau šiemet lietuviai demonstravo jėgą ir užlipo ant aukščiausio pakylos laiptelio. Biržietis R. Vilimas pasakojo, kad laiko pasiruošti varžyboms buvo labai mažai. „Prieš tris savaites sužinojome, kad dalyvausime. Todėl pasiruošimui turėjome tik dvi bendras treniruotes. Įprastai varžyboms ruošiamės kelis mėnesius. Kadangi aš buvau patyręs traumą, nesitikėjau užimti aukštos vietos. Važiavau galvodamas bent sudalyvauti, bet galime džiaugtis, kad buvome stipriausi“,− sakė R. Vilimas.

Ugniagesys pasakojo, kad kai kurioms užduotims ir Biržuose buvo sudarytos sąlygos pasiruošti. Kadangi viena iš jų – manekeno tempimas, geriausiu manekenu tapo kolegos. „Manekenas turi sverti 80−85 kilogramus. Kuo kolega sveria daugiau, tuo geriau vyksta pasiruošimas“,− pasakojo vyras. Įprastai komanda treniruotėms susitikdavo Šiauliuose, treniruočių bazėje.

Stipriausių ugniagesių penketukas sudaromas Lietuvoje vykstančių varžybų metu. Tačiau šiemet varžybų nebuvo ir į tarptautines teko važiuoti tiems, kurie pernai pasirodė geriausiai. „Lietuvoje labai daug stiprių ugniagesių“,− sakė R. Vilimas.

Lietuvos komanda laurus nuskynė komandų rungtyje. „Buvome su pilna ekipuote. Turėjome nešti 20 kg sveriančią žarną į penktą pastato aukštą, vėliau užtempti svorį, nubėgti žemyn, smūgiuoti kūju į kliūtį, paskui vėl bėgti. Bėgant su pilna vandens žarna reikėjo pataikyti į taikinį“,− apie rungtį pasakojo ugniagesys. Vyras pripažino, kad pirmąją vietą pelnė tik pusės sekundės skirtumu. „Į priekį buvome išsiveržę tik vienu žingsneliu. Iš pradžių nesidžiaugėme, nes nugalėtoją patvirtina komisija, įvertinusi klaidas. Bet davė ženklą, kad viską atlikome gerai. Jautėmės labai laimingi“,− kalbėjo vyras. Pa­sak R. Vi­li­mo, ket­virt­fi­na­ly­je lie­tu­viai nu­ga­lė­jo vo­kie­čius, pus­fi­na­ly­je − lenkų komandą, o fi­na­le per­ga­lę pel­nė prieš šių metų Europos čempionus (Lenkiją).

R. Vilimui šios varžybos nebuvo pirmos. Prieš porą metų jis dalyvavo rungtyje su biržiečiu Mariumi Gasparėnu čekų komandoje.

Vakar ugniagesys jau grįžo į įprastą ir kasdienį ugniagesio gyvenimo ritmą.