Tariasi dėl Likėnų gydomųjų durpių

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Dėl gydomojo purvo procedūrų atnaujinimo tarėsi aukšti valdžios pareigūnai Aplinkos ministerijoje.

„Biržiečių žodis“ ne kartą rašęs apie tai, kad Likėnų reabilitacinės ligoninės pacientai labai pasigenda vienos iš svarbiausių procedūrų – gydomojo purvo. Gydomojo purvo procedūros nutrauktos nuo praėjusių metų pabaigos, nes Likėnų gydomųjų durpių ištekliai – privatininkų ir jų valdomų sanatorijų rankose. Likėnų reabilitacijos ligoninė buvo priversta gydomąjį purvą iš jų pirkti. Žygių kaip atsikovoti gydomąsias durpes, kaip atnaujinti Likėnus, kad šie vėl suklestėtų, prieš kelerius metus ėmėsi Seimo narys Viktoras Rinkevičius. Panevėžio Respublikinė ligoninė rengia projektą. Deja... Gydomųjų durpių išgavimo ir panaudojimo klausimas vis stringa tarp kai kurių tarnybų biurokratinių slenksčių.

Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus iniciatyva Aplinkos ministerijoje liepos 23 dieną, ketvirtadienį, vyko pasitarimas.

Pasitarime dalyvavo Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, viceministras Marius Narmontas, ministerijai pavaldžių įstaigų: Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Lietuvos geologijos tarnybos įstaigų vadovai bei atstovai. Susitikime buvo ir Biržų savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, Panevėžio Respublikinės ligoninės direktorius ir jo pavaduotojas bei projektuotojų atstovai.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad per pasitarimą minėtų institucijų atstovai pažadėjo, jog susidariusios problemos artimiausiu metu išsispręs ir Likėnų reabilitacinė ligoninė savo reikmėms vėl galės išgauti bei naudoti gydomąsias durpes (purvą).