Sumuojam vasaros išlaidas: tai kiek gi kainuoja vestuvės?

V. Valentinavičiūtės nuotr.
Fotosesijos akimirka.
Nors vestuvių laikas yra vasara, dauguma porų sėda apžvelgti norų ir galimybių atėjus rudeniui. Be to, viskam nuslūgus galima ir paskaičiuoti, kiek gi ši šventė atsiėjo. Kaip žinia, tuoktis kainuoja nedaug, kainą iškelia šventinės ambicijos. Pasirinkome vidutinio vartotojo poreikius ir pababndėme paskaičiuoti – kas, kiek, kur ir už ką.

Tiems, kurie ruošiasi vestuves švęsti taip, kad net žemė dundėtų, turi būti pasiruošę ir finansiškai, ir morališkai. Kad šventė kainuoja daug, tikriausiai žino visi. Net svečiai bando prie įsivaizduojamų kainų adaptuoti savo vokelių turinį. Bet kad vestuvės atsipirks nesitiki nei patys jaunavedžiai, juk kainuoja viskas – apranga, gėlės, salė, maistas. Visur kur yra žmogaus darbo jėga, kuri kainuoja nemažai.

Parinktos paslaugos, kurių kainas bandžiau apžvelgti, yra mano asmeninė nuomonė, todėl pasiteiravus kitose įstaigose kainos, žinoma, gali skirtis.

Vestuvių ceremonija

Pirmiausia reikia apsispręsti, kur bus norima įteisinti savo santuoką, metrikacijos salėje, bažnyčioje ar kažkur gamtoje, pilyje. Santuokos įteisinimas civilinės metrikacijos salėje apmokestinamas 20 eurų valstybės rinkliavos mokesčiu. Išvažiuojamoji santuokos ceremonija kainuoja 60 eurų. Vėlgi, kalbant apie bažnyčią, nėra tikslaus atsakymo kiek kainuos ši paslauga. Nors kunigai sako, jog aukos dydis bažnyčiai nėra nustatytas, yra tekę matyti ir tokių atvejų, kai ta „nenustatyta“ suma atsiliepia proceso metu. Žinoma, gal tai buvo sutapimas ir kunigas jaunojo vardą sumaišė netyčia, klysti juk žmogiška. Bet manau, kad jei auka būtų buvusi didesnė nei 100 eurų, vardas būtų buvęs labiau įsimintinas. Bet tai tik pasvarstymai...

Šventės vieta

Kitas objektas, kuriam reikia laiko rezervacijai – vieta šventei. Viena populiariausių vietų jau keli metai yra Sodeliškių dvaro sodyba. Maža paslaptis, kad norint šventę švęsti šioje sodyboje, vietą reikia užsirezervuoti prieš metus. Kainos yra įvairios. Didžioji pobūvių salė, talpinanti iki 170 svečių, kainuoja 1100 eurų. Šventę švęsiantis mažesnėje kompanijoje, iki 30 svečių, salės nuoma kainuos 300 eurų. Sodeliškių dvaro savininkai taip pat siūlo ir antros dienos užsiėmimus, kurių kainų nedetalizuosiu.

Apranga

Dar vienas svarbus dalykas – rūbai. Vyrams galbūt šis klausimas yra kiek paprastesnis. Kostiumas. Žinoma, kokių detalių, spalvos ir stiliaus – kiekvieno skonio reikalas. Įdomu tai, kad Biržuose įmanoma išsinuomoti ne tik sukneles, bet ir vyriškus kostiumus. Kostiumo nuoma pas verslininkę – Violetą Gudelienę kainuoja nuo 30 iki 50 eurų, įskaitant į varlytę ar kaklaraištį. Vestuvinių suknelių nuomos kainos nuo 50 iki 300 eurų. Tačiau neturinčios ypatingų pageidavimų merginos gali išsirinkti ir suknelę iki 30 eurų. Iš šių suknelių kainų kategorijos galima išsirinkti aprangą ir pamergėms, ir šventės svečiams. Taip pat verslininkė pasakojo, šiais metais liepos ir rugpjūčio mėnesiais sunkeles nuomavosi vos 10 merginų, na, o kostiumus nuomavosi 20 būsimų jaunųjų.

Grožio specialisčių paslaugos

Po vestuvinių suknelių klausimo dar vienas svarbus aspektas būsimai nuotakai – išvaizda. Pasidaryti manikiūrą Biržuose kainuoja iki 20 eurų. Šukuosena ir makiažas Biržų grožio salonuose kainuoja nuo 50 iki 100 eurų. Apie šių paslaugų kainas pasakojo grožio specialistė Miglė Musteikienė. Ji sakė, kad kainos yra įvairios, nes kiekvienos klientės poreikiai skirtingi. Pas šią grožio ekspertę makiažo ir plaukų formavimo paslauga kainuoja nuo 50 iki 70 eurų. Na, o vyrų kirpimas bei plaukų formavimas Biržuose kainuoja nuo 6 iki 15 eurų.

Gėlės

Nuklydus į išvaizdos aspektus nereikėtų pamiršti dekoro. Nuotakos puokštė, pamergių ir jaunojo puokštelės bei stalo, bažnyčios dekoro kainos priklausant nuo poreikio kainuoja 200 – 800 eurų, žinoma, kalbant apie pilną komplektą. Gėlių salono „Raganė“ merginos pasakojo, jog nuotakų pageidavimas dėl gėlių būna įvairus. Dažniausiai dominuoja pastelinių spalvų, rožės, austomos, gvazdikai, frezijos.

Nuotraukos

Dar vienas svarbus dalykas vestuvėms – nuotraukos. Vieni šiam dalykui skiria mažiau dėmesio, kiti daugiau. Fotografo paslaugos iš tiesų nėra pigios. Norint turėti profesionalias nuotraukas jaunavedžiams tenka pakloti ne vieną šimtą. Viena profesionaliausių Biržų rajone gyvenančių fotografų – Viktorija Valentinavičiūtė. Ji pasakojo, jog šių metų kalendoriuje turėjo pasižymėjusi net 40 švenčių, tačiau karantinas skaičių sumažino pusiau. 5 šventės vyko Biržuose. Na, o fotografo paslauga 2021 metams, pas šią fotografę kainuos nuo 700 eurų.

Žinoma, norinčių paįvairinti savo šventę ir sukurti ne tik sau, bet ir svečiams įsimintiną dieną, būsimi jaunieji gali prigalvoti įvairiausių pramogų. Be abejo, visada atsiranda šeimą kurti pasiruošusių žmonių, kurie vestuvių šventę yra pasiruošę rengti tik sau.