Moksleivių vasara: pagalba kitiems, sportas, ūkio darbai

Asmeninio albumo nuotr.
Vasara įpusėjo. Kas atostogauja, kas dirba, o kaip laiką leidžia Biržų rajono jaunimas? Netiesa, kad jaunųjų biržiečių vasara prabėga prie išmaniųjų technologijų. Ateities karta atranda prasmingų užsiėmimų, iš kurių gali pasimokyti ir vyresnieji.
Asmeninio albumo nuotr.

Amanda RADZEVIČIŪTĖ iš Pačeriaukštės:

Baigiau šiemet Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir tapau,, Metų dešimtoke“. Labai džiaugiuosi savimi. Buvau klasės „geraširdė“. Labai greitai pralėkė manieji metai Pačeriaukštėje. Daug visko buvo...

Neseniai pateikiau prašymą į kitą mokyklą. Sieksiu savo tikslo po truputį. Noriu tapti socialine darbuotoja. Man patinka padėti ir rūpintis kitais žmonėmis. Ačiū visiems mokytojams už suteiktas progas mokantis su jumis, draugams – už bendravimą, klasiokams – už atramą. Ačiū visiems.

Dabar ruošiuosi Sutvirtinimo sakramentui. O paskui šventės. Artėja kraštiečių šventė. Stogastulpio atidengimas. Ant stogastulpio mūsų Smilgių kaimo pirmininkė nori įamžinti kuo daugiau dalykų, kurie buvo ar tebėra šiame mūsų mažame kaimelyje. Aš šiai šventei taipogi padedu. Juk nėra kaime šventės, kurioje nebūtų įdėta mano darbo.

Na ir paskutinė mano vasaros šventė. Joje aš rengiu vaikams pramogas ir dar visaip juos užimu. Ruošiu foto sienelę. Šioje šventėje daug visko darau.

Bet mano vasara juk ne iš švenčių sulipdyta. Dirbu darže, sode, padedu jaunoms kaimo mamoms auginti savo mažylius, žaidžiu su jais. Šiais metais mūsų kaimas pasipildė dar dviem mažyliais. Labai džiaugiuosi, kad mano kaimas pilnėja. Kur tik manęs prašo būti, aš visada į pagalbą...

Jau 17 kartą Pačeriaukštėje vyko stovykla. Šiemet jos pavadinimas buvo „Draugystės ratas „. Šioje stovykloje savanoriavau. Labai patiko man ten būti. Prisimenu, kaip ir aš tokiose stovyklose stovyklaudavau, kaip man padėdavo daug žmonių. Gera ir malonu prisiminti savo vaikystę ir žiūrėti į vaikus. Dėkoju visiems VŠĮ ,, Pagalbos centras“ darbuotojoms už meilę ir rūpestį, už viską. Žodžiais aš Jums neatsidėkosiu. Ačiū visiems...

Asmeninio albumo nuotr.

Rytis KLYVIS iš Germaniškio:

Galima sakyti; didžiąją laiko dalį praleidžiu prie kompiuterio. Bet tai ne vienintelis mano užsiėmimas. Kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio einu į Germaniškio daugiafunkcį centrą treniruotis sporto salėje, todėl man svarbu, kad išliktų centras, kad galėčiau ten ir toliau lankytis ir sportuoti, kad į treniruotes nereikėtų važinėti 21 km iš Germaniškio į Biržus kasdien. Jei sporto salė užrakinta, tą dieną sportuoju namuose. Dirbdamas fizinius darbus. Skaldau malkas, akmenis nešioju, sodyboje pjaunu žolę. Su specialiu traktoriuku šienauju žolę ir kaimo parke, stadione, aplinkui bažnyčią. Kiekvieną sekmadienį einu į kaimo bažnyčią patarnauti šv. Mišiose. Bažnyčią lankau jau daug metų, patarnauju daugiau nei 6 metus. Iš pradžių mane pamokė senelis, bažnyčios zakristijonas, o paskui išmokau ir pats.

Dirbant darbus kyla ir įvairios idėjos. Pavyzdžiui, praėjusiais metais sumaniau ir nusprendžiau su draugais surengti 17 kilometrų žygį iki Kirkilų apžvalgos bokšto. Tas žygis tikrai buvo labai įdomus.

Kasmet vasarą vykdavau į stovyklas. Ir vis skirtingas. Stovyklavau ateitininkų, ministrantų stovyklose. Dar kitais metais man pasisekė ir patekau tarp „top 50“ kengūros varžybose, tai galėjau poilsiauti kengūros stovykloje. Paskutinį kartą ateitininkų stovykloje surengiau magijos šou, kuris visus sužavėjo.

Šiemet nelabai išeis kur nors stovyklauti dėl karantino. Bet turiu naują pomėgį – kulinariją.

Asmeninio albumo nuotr.

Regina ŽIDONIENĖ, VĮ „Pagalbos centras“ direktorė:

Du liepos savaitgalius Pačeriaukštėje veikė stovykla „Draugystės ratas“. Pirmą savaitgalį – vaikams, antrą – jaunimui. Per du savaitgalius stovyklavo ir pailsėjo 70 centro lankytojų ir mūsų įstaigos globojamų šeimų vaikų. Stovyklautojai iš viso Biržų rajono. Stovyklautojai buvo labai užimti. Daug sportavo, iškylavo. Edukacinius užsiėmimus vedė psichologas. Vasaros stovyklas mes organizuojame jau 17 vasarą. Norą stovyklauti pareiškė du kartus daugiau vaikų ir jaunuolių, bet visus sunku sutalpinti, todėl teko imtis atrankos. Pirmenybę visuomet suteikiame savo aktyvistams.

Biržų rajone veikia trys vaikų dienos centrai: Pačeriaukštėje, Biržuose ir Papilyje. Rugpjūčio mėnesį planuojame organizuoti vienos dienos stovyklas pagal gyvenamą vietą šių centrų teritorijose. Vienos dienos stovyklose planuojame užimti dar apie 70 vaikų ir jaunuolių.

Komentarai

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.