Šukioniečiai sulaukė asfalto

Vilmos Šulnienės nuotr.
Į Šukionis antradienį jau pradėtas asfaltuoti žvyrkelis.

Antradienį Vabalninko seniūnijos gyventojai – dumbliūniečiai, mieliūniečiai, šukioniečiai vieni su kitais dalinosi džiugia žinia – žvyrkelio ruože tarp Dumbliūnų ir Varteliškių jau pradėtas lieti asfaltas.

– Didžiulė laimė. Asfalto laukėme 100 metų, – kalba Dumbliūnų kaimo gyventojas V. Balčiūnas.

Daug metų gyventojai skundėsi šio kelio būkle. Ypač kelias subjurdavo šlapią pavasarį ir rudenį. Jame atsiverdavo gilios duobės. Nenorėdami laužyti savo transporto priemonės, pasakoja vietiniai automobilių vairuotojai, visą 4 kilometrų kelio ruožą iki pagrindinio kelio automobiliu jie varydavosi kaip su arkliu.

Šukionių kaimo bendruomenė 2017 metais ėmėsi iniciatyvos ir surinko gyventojų parašus. Bendruomenės narys Mindaugas Bieliakas per dvi dienas surinko 250 gyventojų parašų. Vienas skundo egzempliorius iškeliavo į Biržų rajono savivaldybės administraciją, o kiti du egzemplioriai su gyventojų parašais 2017 metų kovo 25 dieną per ataskaitinį bendruomenės susirinkimą įteikti Seimo nariams Viktorui Rinkevičiui ir Audriui Šimui.

Vieni gyventojai asfalto tikėjosi, o kiti – ne... Optimistai išlošė. 2020 metais Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė žvyrkelių asfaltavimo darbų sutartis. Pagal šias sutartis rangos darbai buvo suplanuoti ir dviejuose Biržų rajono valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose. Jau minėtame Krinčinas-Mieliūnai ruože į Šukionis asfaltuojamas ne tik kelias, bet atliekamas ir tilto per Tatulą kapitalinis remontas.

Rangos darbai pagal sutartį suplanuoti ir šiuo metu taip pat atliekami ir valstybinės reikšmės rajoninio kelio Biržai-Geidžiūnai-Vabalninkas ruože.