Subsidijos pirmajam būstui – tarsi loterija, kurioje gali ir nepasisekti

V. Leščinskienės nuotr.
Valstybės subsidija pirmąjį būstą įsigyjančios jaunoms šeimoms pasinaudojęs Irmantas Baltrušaitis sako, kad jam labai pasisekė, nes kitos šeimos paramos laukia kelerius metus.
Jaunai šeimai, pradedančiai kartu bendrą gyvenimą, įsigyti nuosavą būstą nėra lengva. Todėl valstybė savo iniciatyva siūlo pagalbą – subsidiją jaunoms šeimoms pirmajam būstui regionuose įsigyti. Tačiau tokia parama Biržų rajone pasinaudoja vienetai. Kodėl?

Lyg loterijoje

Prieš porą metų būstą su valstybės subsidija Biržuose įsigijęs Irmantas Baltrušaitis sako, kad jam tiesiog pasisekė, lyg loterijoje.

„Pasinaudojome šia galimybe. Jeigu jos nebūtų, tuomet būstą Biržuose įsigyti būtų buvę žymiai sunkiau, nes reikėtų sukti galvą, iš kur sukrapštyti lėšų pradiniam įnašui“,- teigė Irmantas Baltrušaitis, subsidiją gauti bandęs ne vienerius metus.

„Vienąkart bandžiau, kai dar gyvenome Anglijoje. Nepasisekė, nes nebuvo įmanoma gauti banko paskolos. O antrąkart tai viskas gavosi labai spontaniškai. Grįžę į Lietuvą apžiūrėjome vienintelį mus dominusį būstą ir nutarėme, kad blogiau nebus, jeigu pabandysime – užpildėme paraišką per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS- aut.past.) ir po savaitės sulaukėme patvirtinimo, kad gausime paramą. Per dvi savaites sulaukėme ir banko aktyvavimo, tai yra įrodymo, kad galėsime gauti paskolą. Matyt, pasisekė ir dėl to, kad kreipėmės metų pradžioje, nes kas kreipiasi viduryje metų, kiek teko girdėti, šansai subsidiją gauti gana menki – esą paramos iždas praktiškai jau būna išdalintas“,- aiškino I. Baltrušaitis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com