Su Nepriklausomybe verslą pradėjęs R. Misevičius: visur stengiausi būti pirmas

Šauliai: Misevičiai Simas (iš kairės) ir Romualdas, Biržų šaulių vadas Vidutis Šeškas, Jonas Misevičius bei Asta Misevičienė.
Nestandartiniai sprendimai, galimybių paieškos ir niekada nenuleidžiamos rankos – tai pagrindiniai ūkininko Romualdo Misevičiaus verslo principai. Vienas tarp labiausiai klestinčių, o neretai dėl savo išskirtinio charakterio ir apkalbų sulaukiantis R. Misevičius verslą pradėjo 1990 metais. Tuomet už 1000 rublių nusipirko sodybą Ločerių kaime, po dvejų metų užregistravo ūkį. Iš Baltarusijos už 1000 rublių parsigabeno traktorių, kurio net valdyti iš pradžių nesugebėjo. Šiandien pozuodamas šalia jo nuotraukai sako: „Jei pirmaisiais ūkininkavimo metais būtų kas sakęs, kad pirksiu kombainą už pusę milijono, būčiau pasukiojęs pirštu prie smilkinio“, - tvirtina R. Misevičius, ne kartą yra sulaukęs klausimų, kaip jam pavyko praturtėti.

„Protestavau ir mezgiau“

R. Misevičiaus žmona Asta prisimena: „Romualdas nupirko apaugusią dilgėlėm sodybą, kurioje stovėjo dviejų galų gryčia. Vienam gale kolūkio vištidė, kitame gale ant molinės aslos gyveno bobutė. Romualdas mane čia atvežė sakydamas „turiu tau staigmeną“. Man ta staigmena visiškai nepatiko – čia buvo baisu. Knibždėjo angių. Romualdas atvažiavęs dirbdavo, o aš protestavau: nepajudindavau nei piršto, tik sėdėjau ir mezgiau.“
Romualdui ši miškinga vieta su vaizdu į Nemunėlio upę, medžiais apaugusiu šlaitu patiko. Dabar pirmame aukšte įrengtas didžiulis gyvenamasis kambarys su didžiuliais vitrininiais langais, per kuriuos atsiveria panoraminiai vaizdai. Sėdint ant odinių sofų, pro langus galima stebėti vaikštinėjančias alpakas.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.) http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E