Su­kur­to­je lai­mės oa­zė­je Li­kė­nuo­se sirps­ta ši­lauo­gės ir dygs­ta gry­bai

Ž. Maniko nuotr.
Prieš septynerius metus ūkininkavimą pasirinkę Mantvydas ir Vaida Strumskiai šiandien džiaugiasi išmokę auginti uogas ir grybus.
Nusipirkę uogų dažniausiai negalvojame, iš kokių tolimų kraštų jos yra atkeliavusios. O pasirodo, šie vitaminų lobynai yra greta mūsų, tame pačiame rajone, kaimynystėje. Vieni pirmųjų Biržų rajone šilauoges pradėjo auginti Likėnuose savo jaukią sodybvietę sukūrę Mantvydas ir Vaida Strumskiai. Sunki pradžia nesunaikino jaunos poros noro verstis uogininkyste ir po septynerių veiklos metų Likėnų šilauogių ūkio uogomis džiaugiasi jau ne tik biržiečiai.

Ir laisvalaikis, ir verslas

Du jauni žmonės pripažįsta, kad dar studijuodami žinojo, jog Vilniuje neliks. Su ūkininkavimu nieko bendro neturėję, Statybos inžinerijos studijas baigusi Vaida ir Kelių inžinerijos mokslus krimtęs Mantvydas, susiradę darbus Vilniuje, vieną dieną nusprendė kibti į žemės ūkį. Uogininkystė šeimai yra hobis, iš kurio gauna ir pajamų. Pasibaigus darbo dienai, jie tarsi įsikūnija į visai kitą vaidmenį – rūpinasi šilauogėmis.

„Mano tėvai gyvena Likėnuose, todėl turėjome kur grįžti“,− sakė Vaida. Nors Mantvydas yra rokiškėnas, jis nesvarstė galimybės grįžti į gimtąjį kraštą. „Labiau norėjau kraustytis į Likėnus. Į Rokiškį grįžti nesinorėjo, gal todėl, kad gyvenau pačiame mieste, o mane labai traukė gamta“,− sakė Mantvydas.

Pora pripažįsta, kad prieš septynerius metus, kai pradėjo kurti ūkį, šilauogių auginimas buvo retenybė. „Tada šilauogių augintojų nebuvo tiek daug, kiek dabar. Pamenu, buvome vieni iš dešimties augintojų Lietuvoje. Šilauogių populiarumas didėjo tarsi ant bangos. Uogakrūmius pradėjo rodyti visos populiariosios televizijos laidos. Tuomet uogininkystė atrodė pelninga, nes šilauogė buvo labai brangi. Sodinukų pirkimas, žemės paruošimas taip pat nebuvo iš pigiųjų. Ilgainiui situacija normalizavosi – atsirado daugiau augintojų ir kaina dabar normali“,− pasakojo ūkininkas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/