Stichinė kaitra alina biržiečius ir neramina medikus

Ž. Maniko nuotr.
Karštomis dienomis smagu leisti laiką prie vandens telkinių, tačiau „lengva“ ir perkaisti – pastarosiomis dienomis paramedikai be atvangos skuba gelbėti alpstančių poilsiavietėse.
Daugiau nei savaitę besitęsiantys karščiai, pasak sinoptikų, nesitrauks ir šį savaitgalį. Paramedikai teigia nespėjantys važiuoti gelbėti perkaitusių žmonių, rūpintis savo augintiniais ragina ir veterinarijos gydytojai.

Gena „greitąsias“...

Biržų greitosios medicinos pagalbos administratorė Zita Burbulienė atvira: „Šiuo metu „žiauriai“ daug turime iškvietimų, nespėjame važiuoti. Žmonės nualpsta netgi prie vandens“,- sakė ji.

Medikai skuba ne tik pas šilumos ar saulės smūgio ištiktus pacientus. Per karščius padaugėja iškvietimų pas pacientus, kuriuos ištinka infarktas, insultas... Kaitra neigiamai veikia kraujagyslių, onkologinėmis ligomis sergančius žmones.

Pasak Z. Burbulienės, šią vasarą dar neteko gelbėti dėl karščio sunegalavusių vaikų – suaugusieji savo atžalas saugo, bet neretai apie save pamiršta.

„Pagrindinė klaida, kurią daro žmonės, kad dienos metu laiko atidarytus butų langus ir patys patalpas prisikaitina, kaip šiltnamyje – suvienodina lauko ir vidaus temperatūrą, po to skundžiasi, kad kambaryje silpna, trūksta oro, galva sukasi. Kaitros metu langai turi būti uždaryti, uždengti, vėdinti patalpas reikia anksti ryte“,- patarė Z. Burbulienė. Pašnekovė ragino biržiečius kaitros metu nepamiršti vartoti daugiau vandens – suaugusiems per per parą reiktų išgerti apie tris litrus ar net daugiau, per patį kaitros piką, nuo 11 iki 16 valandos, jei yra galimybė, vengti eiti į lauką, vengti fizinio krūvio, o lauke dėvėti galvos apdangalus, kepures. „Venkite saulės atokaitos, ieškokite pavėsio“,- priminė Z. Burbulienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/