Ste­reo­ti­pų ne­pai­san­tys ūkininkai Jus­ti­na ir Au­ri­mas Tuo­mai: „Ban­dy­ki­te tol, kol at­ra­si­te sa­ve“

Asmeninio albumo nuotr.
Visa šeima darbuojasi ūkyje, nes tiki, kad labai stengiantis, galima daug pasiekti.
Dauguma tyrimų atskleidžia, kad klimato kaitai turi įtakos žmogaus veikla, dėl kurios padidėja šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. „Ūkininkavimas – mums gyvenimo būdas, kurio nuspėti neįmanoma. Klimato sąlygos turi ypač didelę reikšmę, kokį derlių turėsime. Siekdami nors dalele prisidėti prie kovos su klimato kaita, pasirinkome mažiau taršų ūkininkavimo būdą“ – šypsosi Peleniškių kaime, Pačeriaukštės seniūnijoje ūkininkaujantys Justina ir Aurimas Tuomai.

Kartu nuo mokyklos suolo

„Su Aurimu kartu esame nuo 11 klasės, baigėme „Atžalyno“ vidurinę mokyklą. Taip išėjo, kad studijuoti įstojome skirtinguose miestuose – aš – Vilniuje, Aurimas – Klaipėdoje. Buvo sudėtinga, ilgėdavausi Aurimo, o jis – manęs“, – pokalbį pradeda Justina.

Ilgėdamasi gyvenimo arčiau mylimojo, Justina metė medicinos studijas ir persikėlė gyventi į Klaipėdą. Kurį laiką mergina sukosi įvairiuose darbuose. „Dirbau padavėja restorane, tada su Aurimu sumąstėme, kad reikia kažko savo ir pastatėme kioskelį pakrantėje – prekiavome vaisvandeniais, užkandžiais, nuomai turėjome didžiulį batutą vaikų džiaugsmui. Kadangi Aurimas studijavo, nusprendžiau, kad reikia baigti studijas ir man. Įstojau į Klaipėdos valstybinę kolegija – kultūrinės veiklos vadybą“, apie bendro gyvenimo pradžią pasakoja Justina.

Jauni ir verslūs biržiečiai ir toliau atkakliai ieškojo savo kelio. Abu studijavo, ragavo emigrantų duonos, kūrė ateities planus, išsinuomojo restoraną Juodkrantėje... Viskas vyko pagal planą, kol neužklupo 2008 – ųjų metų krizė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/