Sprendimą atsistatydinti lėmė informacijos ribojimas

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Mero patarėja Janina Bagdonienė
Kovo 24 d. prašymą atsistatydinti netikėtai parašė mero patarėja Janina Bagdonienė, talkinusi merui Vytui Jareckui nuo jo kadencijos pradžios. Teiravomės, kodėl patarėja priėmė šį sprendimą tokiu sudėtingu metu. Štai kokį atsakymą gavome.

"Pradėsiu nuo praėjusių metų balandžio. Kai ką tik išrinktas meru Vytas Jareckas pakvietė tapti jo patarėja, buvo daug abejonių, nes politika ir darbas savivaldoje nei žavėjo, nei viliojo. Turėjau progą išbandyti jėgas: daugiau kaip mėnesį talkinau merui kaip visuomeninė patarėja, už tai negaudama jokio atlygio. Tada daug bendravome, tarėmės, kaip dirbsime, tikrinomės, ar vienodai matome tikslą. Būtent šie pokalbiai privertė apsispręsti, kad dirbsime ne partijoms, o rajono žmonėms, kad visus išklausysime, kad visiems sakysime tiesą, kad stengsimės kuo daugiau informuoti žmones apie atliekamus darbus vardan jų gerovės.
Nebuvo darbo be kažkokių abejonių, nesusipratimų. Ir mintis atsistatydinti gimė ne šią savaitę. Ne visi mero sprendimai, bendravimas su biržiečiais, įstaigų vadovais, Savivaldybės administracijos darbuotojais, jo supratimas, kaip reikia spręsti konfliktus darbo kolektyvuose ar kitas problemas, buvo priimtinas. Bet patarėjos pareiga – pasakyti savo nuomonę, o ar ji bus išgirsta, jau kitas dalykas.
Dirbau ne tik patarėja, ir tai puikiausiai matė ir Savivaldybės interneto svetainės, laikraščių skaitytojai. Pravertė žurnalistinio darbo patirtis, kurią kaupiau nuo pat studijų pradžios, jau keturi dešimtmečiai. Skubūs reportažai iš susitikimų, apsilankymų, Tarybos posėdžių – tai daugiausia turėjo būti viešųjų ryšių specialisto Savivaldybės administracijoje darbas, bet tokio specialisto nėra ir dabar, tad ėmiausi bent iš dalies padėti šiose srityje. Darbo dienos tapo ilgos, vakarai skirti nuotraukoms tvarkyti, tekstams paruošti. Dienos – bendravimui su Savivaldybės administracijos darbuotojais, patarimo ir pagalbos prašančiais biržiečiais. Dar – kelios komisijos, kurių nare tapau mero įpareigota, ir dirbau. Neseniai rengdama informaciją mero ataskaitai bandžiau suskaičiuoti, kiek žmonių kreipėsi į mane, ieškojo patarimo, pagalbos. Ne kelios dešimtys, gerokai daugiau. Esu dėkinga šiems žmonėms, kad jie atėjo, pasitikėjo. Ir labai apgailestauju, kad ne visi gavo pagalbą.
Pastarosios įtemptos karantino dienos apnuogino santykius ir visų žmonių požiūrius į tiesą, viešumą, apnuogino skirtingus vadovų sugebėjimus valdyti ekstremalią situaciją. Išsiskyrė mano ir mero principinės pozicijos dėl to, kokią informaciją turi žinoti žmonės. Negaliu dirbti prieš savo sąžinę, paminti savigarbą ir nutylėti tai, kas gyvybiškai būtina žinoti rajono žmonėms. Negaliu meluoti ir piešti vadovo portretą tokiomis spalvomis, kurių aš neįžiūriu. Gerbiu rajono žmones, kurie rinko rajono Tarybą, merą. Galbūt esu neteisi, matydama savo darbą ir santykius su pagrindiniu darbdaviu tokioje šviesoje. Bet man jie tapo visiškai nepriimtini, todėl kovo 24 dieną pateikiau atsistatydinimo prašymą".
Kaip reagavo meras į tokį savo patarėjos sprendimą?
"Biržiečių žodžiui" meras V. Jareckas sakė, jog apie savo patarėjos atsistatydimą informuotas, tačiau su ja pačia nebendravo, priežasčių aiškintis nebandė: jei jau patarėja taip apsisprendė, tai tebūnie.
V. Jareckas svarstė: galbūt prielaida patarėjai atsistadytinti buvo jų pokalbis pirmadienį, kai paaiškėjo pirmasis užsikrėtusysis koronavirusu Biržuose? Po Visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktoriaus susitikimo su Biržų savivaldybės vadovais Savivaldybės tinklalapyje apie susitikimą buvo paskelbta informacija. Anot mero V. Jarecko, po šios informacijos paskelbimo jis sulaukė susirgusiojo šeimos skambučio dėl per daug atvirai paviešintos informacijos apie užsikrėtusįjį ir jo aplinką. Dėl to paties meras neva priekaištų sulaukė ir iš Visuomenės sveikatos centro. Tad informaciją jis paprašė pakoreguoti. Tai ir buvo padaryta. V. Jareckas mano, kad galbūt dėl šio prašymo apriboti pateiktą informaciją jo patarėja ir nusprendė atsistatydinti? Tačiau, anot mero, tai tik jo prielaida.

Komentarai

vanda    Ant, 2020-03-24 / 17:22
Meras parodė, kad jo reputacija ir postas yra svarbiau, nei Biržų miesto ir rajono gyventojų sveikata ir saugumas. UAA Biržų Meras jėga....
Vytautas Stankevičius    Ant, 2020-03-24 / 17:28
Visada gerbiau Janiną Bagdonienę. Teko pažinti ir Jos puikiai išauklėtą sūnų, kuris dirbo policijos pareigūnu. Tikiu kiekvienu šiame tekste Jos išsakytu žodžiu. Visi rajone žinome kokie negeri žmonės išplatino ligą...Gaila, kad kyla neapykanta ir pagieža tai jaunai šeimai, tačiau turime suprasti, kad į tarnautojų klaną įmetama daug besielių žmonių, daug dėl to esame kalti patys... kalti, nes tylime ir susitaikome su pareigūnų smurtu. Būkite visi sveiki. Pagarba Janinai...
Romas    Ant, 2020-03-24 / 19:01

In reply to by Vytautas Stankevičius

O aš norėčiau išsakyti "fu.." Janinai. Dabar toks metas, kai ne laikas atsistatydinti. Visiems sunku - rajono gyventojams, merui, savivaldybės administracijos direktoriui, darbuotojams. O ji ėmė ir pabėgo. Pirmųjų sunkumų išsigando. Bebėgdama dar sugebėjo apjuodinti dorą žmogų - mūsų MERĄ.
Janina    Ant, 2020-03-24 / 21:15

In reply to by Romas

Šiandien meras ėmėsi veiksmų, kurie ir paskatino atsistatydinti. Nuo pat ryto manęs neįspėjęs atėmė mano prisijungimo prie interneto svetainės, kurioje praktiškai daugelį tekstų tvarkiau ir kėliau viena, prisijungimo slaptažodį, jo nurodymu Administracijos direktorius mane nurodė išmesti iš Facebook paskyros mane kaip redaktorių ir nebeleido prie jos prisijungti. Meras vakar ne paprašė išimti informaciją, o įsakmiai reikalavo tai padaryti, negirdėjo jokių argumentų. Yra mūsų pokalbio liudininkas, kuris tuo metu buvo kabinete ir pokalbį girdėjo. Tad meras labai gerai žino, kaip susidorojo su patarėja. Nei pokalbio, nei atsiprašymo, tarsi aš nebūčiau jam sąžiningai dirbusi. Tik slapti nurodymai per vieną dieną išmesti mane iš visų mano darbo sričių.
Tai bent    Ant, 2020-03-24 / 22:01

In reply to by Janina

Tikras vaikų darželis. Atėmė prisijungimą ir iš karto atsistatydino. Ir dar kalba apie susidorojimą. Apgailėtina. Meras - patarėjos tiesioginis viršininkas ir turėjo teisę duoti nurodymus. Ar prisijungimo atėmimas neleido patarėjai toliau dirbti? Juokiuosi pilnu pilvu. Kvailas pasiteisinimas. O jei meras atėmė, tai buvo už ką.
Vytautas Stankevičius    Ant, 2020-03-24 / 17:28
Visada gerbiau Janiną Bagdonienę. Teko pažinti ir Jos puikiai išauklėtą sūnų, kuris dirbo policijos pareigūnu. Tikiu kiekvienu šiame tekste Jos išsakytu žodžiu. Visi rajone žinome kokie negeri žmonės išplatino ligą...Gaila, kad kyla neapykanta ir pagieža tai jaunai šeimai, tačiau turime suprasti, kad į tarnautojų klaną įmetama daug besielių žmonių, daug dėl to esame kalti patys... kalti, nes tylime ir susitaikome su pareigūnų smurtu. Būkite visi sveiki. Pagarba Janinai...
Juozas    Ant, 2020-03-24 / 17:49
Negražiai čia patarėja pasielgė, apkakojo merą nuo galvos iki kojų. Vytas tikras nėra toks blogas. Laikai visiems sunkūs, tačiau, kaip sakoma patarlėje, iš laivo visada pirmos bėga žiurkės.
ne pabėgo    Pen, 2020-03-27 / 20:38

In reply to by Vacys

o pasitraukė, kai pamatė kai nesutampa požiūriai. Kuris jų teisesnis niekas nepasakys. Bet po cirkų su seniūnų konkursais meras pasitikėjimo nebekelia. Žinoma tiesa - jei nori pažinti žmogų duok jam valdžią..
Broniukas    Ant, 2020-03-24 / 17:50
Dirbau su Vytu daug metų kartu. Jokių problemų. Nemanau, kad čia problema mero pusėje. Greičiau jau patarėja susireikšmino.
Biržietė    Ant, 2020-03-24 / 18:12
Protingi žmones savivaldybėje nereikalingi... Sveikinu už drąsą :)
Sniegė    Ant, 2020-03-24 / 18:18

In reply to by Biržietė

Pritariu. Protingi nereikalingi, nes grėsmę kelia. Visais, kurie smegenų turi, atsikrato arba jie patys pasitraukia, nes su savivaldybės "protais" nesusišneka.
Amanda    Ant, 2020-03-24 / 18:34
Labai gaila, kad ponia Janina pasitrauke is komandos. Tai labai issilavinusi, tolerantiska ir profesionali darbuotoja. Meras tikrai daug neteko. O viesumas siomis dienomis BUTINAS. Pagarba Janinai.
Gražina    Ant, 2020-03-24 / 18:43
Gaila, kad progresyvūs žmonės palieka savo postą. Kažkas labai negero vyksta valdžioje. Kaip niekada, gyventojams reikalinga teisinga informacija. Labai nusivylusi.
Aldona    Ant, 2020-03-24 / 18:52
Keistas sprendimas tokiu metu pamesti mero komandą. Dar blogiau, kad visą kaltę suvertė tik Vytui. O ką pati? Nesugebėjo įtikinti, argumentuoti?
Simas    Ant, 2020-03-24 / 19:24
Jėga coronos valdymas Biržuose. Kas per prietranka dirba greitojoje. Grįžta iš Norvegijos varo į darbą. Niekas neliepia karantinuotis. Meras sau bazarina, nors žino, kad grįžo iš užsienio. Jokio suvokimo ir atsakomybės. Atsibuskite pagaliau . Absurdo teatras.
Biržai    Ant, 2020-03-24 / 20:51

In reply to by Simas

O kas čia keisto? Gydytoja grįžo iš užsienio su šeima, nesilaiko karantino. Vyr. slaugytoja grįžo, taip pat nesilaiko. O čia tik paprastas vairuotojas.
Simas    Ant, 2020-03-24 / 21:08

In reply to by Biržai

Tai valio. Iš tokio požiūrio ir bukumo be jokios atsakomybės turime 10 ir dar kiek su ???. Tai ką ten sprendžia ekstremalių situacijų komisija savivaldybėje? Absoliuti nekompetencija ir aplaidumas. Nejaugi vadovai nesuvokė viso rimtumo ir nesiorientuoja kur jų darbuotojai atostogauja. Normaliose įmonėse jau vasario mėn. tik paaštrėjus situacijai Italijoje darbuotojai buvo siunčiami karantinuotis 14d. Vienintelis gebėjimas suvažiuoti traktoriais prie savivaldybės.
Liudas    Ant, 2020-03-24 / 22:11
Prasyciau visus nusiraminti,ir stengtis gerai vykdyti/atlikti savo pareigas,Nes nuo musu susiklausimo/susidirbymo Ypac dabar- priklauso musu sveika,ir ekonomine gerove.Jega vienybeje.Sekmes,ir istvermes rajono Vadovams,bei gyventojams
Vilnius    Tre, 2020-03-25 / 08:14
Seimo merui nematyti, po tokio elgesio, buvusio mero kultūra irgi plinta kaip virusas.
X    Tre, 2020-03-25 / 09:19
O kodėl niekas nepraneša policijai,kad dirba tos įmonės,kurios karantino metu TURI nedirbti-pvz,"Tyla"? Biržiečiai,ar jūs laukiatd,kol dar daugiau bus infekuotųjų?jei vietiniai pareigūnai nepadeda, nes "visi vieni kitus pažįsta"-skambinkite nac.sveikatos centrui tiesiogiai ir praneškite apie pažeidimus.
Darbas    Ket, 2020-03-26 / 05:57
Meras privalo atsistatydinti. Bent jau taip elgiamasi normalioje visuomenėje. Klaidos akivaizdzios
Wustas    Ket, 2020-03-26 / 12:14
Meras tuščia vieta,tai kokia prasmė dirbti su tuščia vieta! Oi nesiseka Biržams su merais,tai nesiseka. Patarėja labai protingai padarė,nes protingų savivaldybėje nereikia! Sėkmės jums gerb. Bagdonienie.
Simas    Ket, 2020-03-26 / 14:48
Su merais Biržuose tikrai ne kas. Per Lietuvos nepriklausomybės metus vienas labiausiai "pakibusių vietoje" miestų. Taip valio turime puikią gamtą, pilį , alaus , Kirkilų bokštą... Na dar dviračių taką kažkaip pavyko nutiesti. Vien ką reiškia Paziukai bei sugebėjimas atiduoti Likėnuose purvą neaišku kaim...ir savo gydyklą palikti ant nieko. Plius nerealus gebėjimas vieni kitiems kaišioti pagalius į ratus...
As    Pen, 2020-03-27 / 08:12
Bet dabar užtat korona sergančių Biržuose nebebus,nes slėpsime viską.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.