Specialistus į Biržus bandys vilioti dar didesniais pinigais?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
L. Sologubovas teigia, kad Biržų dėl specialistų trūkumo kaltinti nereikėtų – tai visos šalies rajonų problema.
Biržų rajono savivaldybė siekia pritraukti trūkstamus specialistus motyvuodama juos finansiškai. Labiausiai ši programa aktuali siekiant papildyti medicinos sektoriaus darbuotojų trūkumą. Iki šiol specialistams buvo skiriamos 300 eurų išmokos, mokamos trejus metus. Dabar siūloma išmokų dydį padidinti iki 500 eurų. Ar siūlymas bus priimtas, paaiškės ketvirtadienį tarybos posėdyje.

Jaučia, kad darbo vieta negarantuota

Siūlymas didinti išmokas specialistams parengtas atsižvelgiant į gydymo įstaigų vadovų poreikį, kadangi pastebimas didelis medikų trūkumas. Deja, 300 eurų išmokos atvykti į Biržus jų nemotyvuoja.

Biržų poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas teigė, kad medikus pritraukti į rajonus labai sunku. „Negalima sakyti, kad taip nutiko dėl mūsų savivaldybės apsileidimo – su panašia problema susiduria ir kitos vietovės. Prasidėjus mažinimo, optimizacijos politikai, jauni specialistai nemato perspektyvų važiuoti dirbti į rajonus, nes nėra garantuoti, kad jų darbo vieta išliks. Norint pritraukti medikus į kaimiškąsias vietoves, reikia ne tik savivaldybių, bet ir vyriausybės pastangų“, – teigė L. Sologubovas.

Jis pastebėjo, kad kituose rajonuose specialistams pritraukti skiriamos dar didesnės išmokos: „Kupiškyje kas mėnesį specialistui mokama 500 eurų, Naujojoje Akmenėje skiriama 20 000 eurų įsikurti“, – pasakojo direktorius.

Senyviems gydytojams reikia pamainos

Tarybos narys Dalius Devinskas stebėjosi, kad Biržų ligoninėje sumažėjo operacijų, konsultacijų, todėl jis mano, kad specialistų poreikis gali būti išpūstas. Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba teigia, kad priėmimo ir skubios pagalbos centre kaip tik padaugėjo lankytojų, be to, yra daug senyvo amžiaus gydytojų, kuriems labai reikia pamainos. „Negalime vadovautis šia diena, turime galvoti apie tai, kas mūsų netrukus laukia. Specialistų poreikis tik didės“, – teigė jis.

Socialinės apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius prašė per daug nekreipti dėmesio į kovidinius metus, kadangi jie iškreipia bendras tendencijas.