Sosnovskio barščio karalystės – privačioje, apleistoje žemėje

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Jau daug metų valdžiai galvą suka privačios, apleistos, bešeimininkės teritorijos. Buvusių kompleksų teritorijose, sodybvietėse aukų tyko atviri, nesandarūs šuliniai, veši sąžalynai. Tokias teritorijas labai mėgsta ir Sosnovskio barštis.

Parovėjos seniūnijoje Rimšių kaime buvusioje sodybvietėje, privačioje, bet apleistoje bešeimininkėje žemėje jau 2000 – aisiais metais seniūnija pastebėjo barštyną. Apleista teritorija užima 30 ha plotą. Sosnovskio barštis buvo išsibarstęs didžiuliame plote. Seniūnijos darbininkai su Sosnovskio barščiu kovoja 20 metų. Bet neįsiveikia.

Šiemet nuvykus į Rimšius, darbininkus vėl pasitiko jų ūgio apie 30 arų barštynas. Naujoji seniūnė Daiva Juozaitienė nenuleido rankų. Darbininkų brigadą apginklavo apsaugos priemonėmis – storomis guminėmis pirštinėmis, kombinezonais, apsauginiais akiniais, ilgaauliais batais, žoliapjovėmis ir išleido vyrus į kovą. Brigada triūsė visą dieną ir barštyną išguldė. Pačiu laiku. Sosnovskio barštis dar nesubrandinęs sėklų. Gulės, kol supus. O kitąmet vėl tas pats bus...

Parovėjos seniūnijai mūšis su kenksminga piktžole kainavo apie 200 eurų.

„Biržiečių žodis“ birželio mėnesį rašė, kad Biržų rajone Sosnovskio barščio naikinimui pasitelkta profesionali įmonė. Sosnovskio barštis nuodijamas chemikalais. Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Šiais metais apdorotas 3,8 ha plotas. Tačiau tik valstybinėje žemėje ir savivaldybei priklausančiuose sklypuose. Ūkininkai savo žemėje kenksmingą piktžolę naikina patys. Į kovą su Sosnovskio barščiu įsijungę ir miškininkai.

Susijusios naujienos