Socialinis būstas – geriau nei autobusų stotyje, bet gąsdina disciplina

V. Leščinskienės nuotr.
Birutė Bizienė iš Satkūnų persikėlė socialinį būstą – vieno kambario butą Vabalninko bendrabutyje. Senolė džiaugiasi, kad nebereikia sukti galvos dėl krosnies kūrenimo – atsikeli ir šilta.
Biržų rajone yra daugiau nei 400 socialinių būstų, iš jų Vabalninke – 79, tai būtų daugiau nei 40 – privačių namų, o kiti – butai bendrabutyje. Gyventi bendrabučio bute tiems, kam priklauso socialinis būstas, nereikia laukti eilės – visada yra laisvų kambarių. Vabalninko seniūnijos darbuotojai pripažįsta, kad gyvenimas bendrabutyje „linksmas“, todėl ne visiems priimtinas – jau geriau renkasi būstą be patogumų, nei keliasi į bendrabutį.

Kas kabinasi į gyvenimą, ilgai neužsibūna

Tiek Vabalninko seniūnijos ūkio reikalų specialistas Vitalijus Remeika, tiek socialinio darbo organizatorė Danguolė Šaripova tvirtina, kad bendrabutyje esančiuose socialiniuose būstuose dažnai kyla triukšmas. „Mėgsta gyventi linksmai. Matyt todėl nuolat yra septyni ar aštuoni laisvi butai. Į socialinį būstą pretenduojantys asmenys mieliau ilgiau palaukia eilėje ir netgi sutinka keltis į namą be patogumų, nei kraustosi į butą bendrabutyje. Vabalninko bendrabutis garsėja tuo, kad jame daug socialinių būstų į kuriuos atsikrausto gyventi žmonės iš viso rajono“, – sakė V. Remeika.

Seniūnijos atstovų pastebėjimu, bendrabučio gyventojai dažnai nesilaiko nustatytų taisyklių – neplauna laiptinės, užteršia bendrąsias patalpas, jų nevalo. O dėl visko dažniausiai kaltas alkoholis. Todėl norintys kabintis į gyvenimą, bendrabutyje neužsibūna, išsikrausto kitur.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/