Prie maisto paketų — jau šimtai tūkstančių

Prie maisto paketų —  jau šimtai tūkstančių

Skaitytojas klausia

Prie maisto paketų — jau šimtai tūkstančių

Keli skaitytojai skambino į „Šiaulių kraštą“ ir teiravosi, ar šiemet bus dalijami maisto paketai nepasiturintiems.

Pranešama, kad kovą ketvirti metai Lietuvoje iš ES intervencinių maisto atsargų fondo bus pradėti dalinti maisto paketai skurstantiems. Norinčių gauti šiuos paketus kasmet sparčiai daugėja.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Šelpiamųjų gretos auga

Šiauliuose ir rajone maisto paketus dalija „Raudonojo Kryžiaus“ organizacija. Jau surinktos paraiškos, kiek paketų pageidaujama kovą. Šiaulių mieste tokių yra 12 tūkstančių, rajone 10 130.

„Raudonojo Kryžiaus“ draugijos atstovė Ilona Sungailienė pateikė pavyzdžių, kaip auga norinčiųjų gauti maisto paketus gretos.

Pernai metų pradžioje paketų reikėjo 4000 šiauliečių ir 6150 rajono gyventojų. O 2009 metų gale paketų gavėjų skaičius išaugo atitinkamai iki 12 300 ir 10 750. Šiauliuose šios paramos gavėjų skaičius išaugo net tris kartus, rajonuose šis poreikis taip stipriai nedidėjo. Panaši tendencija ir Radviliškio rajone: pernai metų pradžioje paketų reikėjo 5160 žmonių, pabaigoje — 9420. „Man baisu, kaip didėja šie skaičiai“, — sakė I. Sungailienė.

Dar prieš trejus, dvejus metus nemažai gyventojų neateidavo atsiimti paketų ir net buvo susidariusios produktų atsargos papildomam dalijimui. Dabar to nebėra.

Penki „riebesni“ mėnesiai

Teisę gauti maisto paketus turi asmenys, kurių pajamos ne didesnės kaip 525 litai per mėnesį. Šiemet numatyta, kad maisto produktai bus dalijami penkis kartus: kovą, gegužę, liepą, rugsėjį ir lapkritį.

Numatoma dalinti kvietinius miltus, makaronus, manų kruopas, miltinį pyrago mišinį, trijų grūdų kruopų košę, trijų grūdų dribsnius, ryžius, nesaldintą sutirštintą pieną, cukrų, sviestinius sausainius ir miežinius sausus pusryčius. Tiksli maisto paketų sudėtis bus skelbiama kiekvieno dalijimo pradžioje.

I. Sungailienė dar neturi informacijos, nuo kada bus pradėti dalinti maisto paketai Šiauliuose. Tikslią datą žadėjo pranešti vėliau. Paketus, kaip ir ankstesniais metais, bus galima atsiimti prekybos centruose „Kubas“. Maisto atsargos bus laikomos Pramonės gatvės sandėlyje.

Pagal ES galiojančią tvarką paketus nepasiturintiems turi dalinti nevyriausybinės organizacijos, laimėjusios konkursą. Lietuvoje tai atlieka „Caritas“, “Raudonasis kryžius“ ir “Maisto bankas“. Vienose Šiaulių apskrities savivaldybėse paketus dalins “Raudonasis kryžius“, kitose — “Caritas“. Pastarųjų veiklą koordinuoja Telšiai. Maisto produktų išvežiojimo ir kai kurias kitas išlaidas padengia savivaldybės.

Artėjama prie pusės milijono

„Caritas“ suskaičiavo, kad Lietuvoje, palyginti su pernykščiu kovu, paketų poreikis padidėjo 100 tūkstančių. Tikėtina, kad paramos gavėjų skaičius iki metų pabaigos padidės dar 50 tūkstančių. Kovą ši organizacija ruošiasi išdalinti 300 365 paketus.

„Raudonasis kryžius“ dar neturi tikslių duomenų, kiek iš viso išdalins maisto paketų. Tačiau prognozuojama, kad jų gali būti apie šimtas tūkstančių.

PAKETAI: Kovą į Šiaulius bus atgabenta 12 tūkstančių maisto paketų. 

 

DRAUDIMAS: Labdaros paketus draudžiama perpardavinėti, produktai supakuoti į specialias pakuotes.

Jono TAMULIO nuotr.