Širvėnos užtvankos likimas – uždaryti ar laukti tragedijos?

L. Bataitienės nuotr.
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus inžinierius-melioratorius Rimantas Šikšnys pripažino, kad Širvėnos ežero užtvankoje plokštės išvirtusios, todėl bet kada gali įvykti tragedija – vanduo nuplautų artimiausias sodybas, išplautų pralaidas...
Antradienį Panevėžyje, Ekrano marių užtvankoje, įvyko užtvankos šliuzo gedimas, dėl kurio patvino per miestą tekantis Nevėžis. Nors situacija stabilizuota, bet dėl užtvankos avarijos paskelbta ekstremalioji situacija. Panašus likimas gresia ir Biržų rajone esančioms užtvankoms.

Lėšų vis dar neatsiranda

Užtvankų Biržų rajone yra penkios – Gulbinų užtvanka prieš kelerius metus rekonstruota, Ageniškio, Papilio ir Kilučių yra patenkinamos būklės, o penktoji – Širvėnos – kelia daugiausia nerimo. Ją gali ištikti tas pats likimas, kaip ir įvykiai Panevėžyje. Pasak specialistų, nors kasmet atliekamas hidrotechninių statinių būklės vertinimas ir nustatomi trūkumai, finansavimo nesulaukiama. Situacija grėsminga, nes Širvėnos ežero užtvankoje išsikraipiusios plokštės, po plokštėmis atsivėrusios ertmės, kurias skalaudamas vanduo graužia pylimą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/