Šimtametė Ona iš Skrebiškių: svarbiausia – judėti ir būti draugiškiems

Asm. arch. nuotr.
Skrebiškietei Onai Ažubalienei kovo 5 dieną sukanka 100 metų.
Kovo 5 dieną Skrebiškių kaime gyvenanti Ona Ažubalienė švenčia šimtąjį jubiliejų. Šiandien jos namuose greičiausiai sugužėtų patys artimiausi giminaičiai: dukra, sūnus, marti, žentas, 5 anūkai, 12 proanūkių ir 4 proproanūkiai bei vienas dar tik keliaujantis į šį pasaulį. Ona sako, kad labai svarbu pavalgyti, pailsėti ir dirbti, o svarbiausia − nesustoti. Nesvarbu, kad šiandien ji iš lovos atsikelti jau nebegali. Senolė šviesaus proto, žvali, o viso pokalbio metu pirštais mikliai knibinėjo virvelę, kuri padeda jai atsisėsti.

Tėvai grįžo iš emigracijos

Onos tėvai buvo darbštūs − jauni išvyko į Ameriką užsidirbti pinigų, už kuriuos grįžę nusipirko žemės Pandėlio valsčiuje, Raikėnų kaime. Moters tėvas Amerikoje dirbo angliakasiu. Grįždami iš už Atlanto Onos tėvai parsivežė vyriausiąjį brolį, kuris netrukus mirė.

Moteris pasakojo, kad prieš karą gimė kitas brolis. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui tėvas turėjo vykti į frontą. Po karo gimė dar vienas brolis, 1921 metais, tėveliui grįžus iš fronto, gimė pati Ona. Mama pasakojo, kad dukrytė pasaulį išvydo namuose, ją priėmė pribuvėja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/