Siau­ru­ko bė­gių va­gys to ne­si­ti­kė­jo — bir­žie­tis iš­kvie­tė po­li­ci­ją

A. Smendriūno nuotr.
Policijos pareigūnai dieną siauruko bėgius ardžiusius asmenis sulaikė po to, kai apie vagystę pranešė ir policininkus iki įvykio vietos palydėjo pilietiškas biržietis.
Gal metalo supirkimo kainos turėjo įtakos, kad ilgapirščiai nusprendė pasiraitoti rankoves ir ardyti siauruko bėgius? Nors išlikę siaurojo geležinkelio ruožai yra saugoma Lietuvos kultūros vertybė, bet ilgapirščiams tai – nė motais. Pilietiškas rajono gyventojas, pamatęs šį nusikaltimą, informavo policijos pareigūnus. Pranešimas apie įvykį buvo užregistruotas, pažeidėjai sulaikyti, tačiau liudininkai suabejoja, ar tyrimas „nenusės“ pareigūnų stalčiuose, nes vieno iš galimų vagišių sūnus – tikėtina yra kriminalistas.

Ne policija pamatė, bet įvykio liudininkas

Policijos išplatintame pranešime skelbiama, kad gegužės 22 dieną, apie 9.15 val., Širvėnos seniūnijos Valantiškio kaime sulaikyti du asmenys (gimę 1955 metais ir 1967 metais), kurie plaktuku ir laužtuvu ardė siauruko bėgius. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 straipsnį, tai yra atsakomybė už turto sunaikinimą ar sugadinimą. Už šį nusikaltimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tačiau yra ir toks punktas: „asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas“...

Tačiau kiek kitokio turinio informacija buvo skelbiama socialiniame tinkle: „...patruliuodami policijos pareigūnai Biržų rajone Širvėnos seniūnijos Valantiškio kaime pastebėjo prie seniai nebenaudojamų siaurojo geležinkelio bėgių besidarbuojančius du asmenis... Anot Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės, „metalistai“ buvo spėję nuimti tik kelias bėgių tvirtinimo plokšteles ir išlupti kelis varžtus“...

Būtent pastarąją žinią perskaitęs rajono gyventojas Aurimas Smendriūnas ir nusprendė pasakyti apie skleidžiamą melą. „Aukštaitijos internetinės naujienų agentūros puslapyje buvo parašyta, kad patruliuodami pareigūnai pamatė nusikaltimą, bet buvo visai ne taip. Jei aš nebūčiau policijos iškvietęs, jie nebūtų atvažiavę“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com